U saopštenju su naveli da je rušenje kompleksa starog Generalštaba "rušenje države".
"Na načelniku Generalštaba i njegovim oficirima je da odluče hoće li biti saučesnici u činu veleizdaje i podsećamo ih ovim putem na tekst zakletve koju su položili i u kojoj su se svojom čašću zakleli da će čuvati i braniti nezavisnost, suverenost i teritorijalnu celovitost Srbije", stoji u saopštenju Ekološkog ustanka.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Goran Vesić potpisao je 15. maja u ime Vlade Srbije, ugovor o revitalizaciji kompleksa zgrada Generalštaba sa američkom kompanijom Affinity Global Development, na čijem je čelu Džared Kušner, zet bivšeg predsednika Donalda Trampa.
Prema ranijim najavama, na tom mestu trebalo bi da se izgrade hotel i Memorijalni centar, zbog NATO bombardovanja te zgrade 1999. godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 5
Lucifer
Odbrani Generalštab
Zemlja čudesa
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar