Predsednik Udruženja "Vilamet" Mileta Pilčević rekao je da su se proizvođači okupili u Arilju, odakle je višekilometarska kolona traktorima i automobilima krenula u Požegu.
To udruženje nije, kako je rekao, organizator protesta, već su se nezadovoljni proizvođači organizovali preko društvenih mreža, a "Vilamet" se pridružio.
On je rekao da ima policije na putu, ali da ih "ne dira".
Pilčević je rekao da ne zna sa kojim proizvođačima i otkupljivačima se ministar poljoprivrede Aleksandar Martinović dogovorio o otkupnoj ceni od 250 dinara, s obzirom da takav dogovor nije postignut na poslednjem sastanku 5. juna.
Na tom sastanku su bili prisutni predstavnici otkupljivača i "Vilameta" i Asocijacije proizvođača malina Srbije, a niko od njih nije prihvatio cenu od 250 dinara.
Predstavnici ta dva uduženja su, posle sastanka, izjavili da su cenu od 250 dinara samo pomenuli vlasnici dve hladnjače, a da su iz medija saznali da je navodno postignut dogovor.
Martinović je dva dana posle tog sastanka, prošlog petka, ponovio da je sporazum postignut sa većinom proizvođača i otkupljivača, ali nije pominjao njihova imena.
"Vilamet" je na tom sastanaku tražio otkupnu cenu od 350 dinara po kilogramu, a Asocijacija proizvođača malina 400 dinara.
Pilčević je rekao da su ove godine mraz i loše vreme uništili deo roda i da se ne može pri utvrđivanju proizvođačke cene prihvatiti računica Instituta za voćarstvo u Čačku.
Po proceni Instituta za voćarstvo u Čačku, za 10 tona prinosa maline po hektaru trošak proizvođača iznosi 240 dinara po kilogramu, za prinos od 12 tona taj trošak je 200 dinara, a za 15 tona 160 dinara po kilogram.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 11
Zoran
Marjaskas
/
it u srbiji itekako zivi na subvencijama
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar