Posle Samita, Šolc je na konferenciji za novinare rekao da su sporazumi koje su danas potpisali predstavnici Srbije, Evropske unije (EU), međunarodnih institucija i kompanija od neprocenjive vrednosti i da će doprineti smanjenju zavisnosti Evrope od drugih zemalja u oblasti održivih sirovina.
Šolc je kazao i da odluka predsednika Srbije Aleksandra Vučića da potpiše te sporazume "zahteva hrabrost" i da je doneta "u važnom trenutku", kao i da je projekat iskopavanja litijuma "Jadar" kompanije Rio Tinto "dobar za Srbiju" i da "donosi perpsektivu razvoja za celu zemlju, ali i za ceo region".
Nemački kancelar je izjavio i da je od predstavnika kompanije Rio Tinto dobio garancije da će prilikom realizacije projekta "Jadar" biti poštovani "najviši ekološki standardi".
Šolc je kasno sinoć doputovao u Beograd, a na aerodromu ga je dočekao Vučić. Oni su jutros razgovarali u četiri oka o političkim i ekonomskim temama, a potom su učestvovali na Samitu o kritičnim sirovinama.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 19
Nikola
Sledeći jug
Perica
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar