Nedelja ponosa u Beogradu od 2. do 8. septembra, šetnja 7. septembra

Ovogodišnja Nedelja ponosa održaće se od 2. do 8. septembra, a Prajd šetnja 7. septembra, najavili su organizatori.
Nedelja ponosa u Beogradu od 2. do 8. septembra, šetnja 7. septembra
Foto: 021.rs
Manifestacija će se održati pod sloganom "Ponos su ljudi" a obuhvatiće niz kulturnih, umetničkih i edukativnih događaja, poput pozorišnog festivala, izložbi, panel diskusija, debata, žurki i razgovora sa zajednicom, saopštio je Beograd Prajd.
 
"Prajd šetnja, zakazana za subotu, 7. septembar u 16 časova, počinje i završava se u parku 'Manjež' u Beogradu, gde je planiran ovogodišnji koncertni program nakon same šetnje", najavili su organizatori.
Pozvali su na usvajanje zakona o istopolnim zajednicama i o rodnom identitetu i pravima interseks osoba ali i zatražili "izvinjenje građanima i građankama Srbije koji su bili progonjeni pre 1994. godine zbog svoje seksualne orijentacije ili rodnog identiteta".
Beograd Prajd je pozvao i na usvajanje lokalnih akcionih planova za razvoj LGBTI+ zajednice i edukaciju mladih o seksualnoj orijentaciji i rodnom identitetu, a od državnih organa i predstavnika vlasti zatražio je "brzu i adekvatnu reakciju i javnu osudu govora mržnje i zločina motivisanih mržnjom prema LGBTI+ zajednici".
 
Kompletan program Nedelje ponosa, kao i sve novosti u vezi sa šetnjom, koncertima i drugim delovima programa, dostupni su na sajtu www.prajd.rs kao i preko zvaničnih kanala komunikacije na mrežama Iks, Instagram, Fejsbuk i Tiktok, pod korisničkim imenom @belgradepride.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • nscz

    24.07.2024 18:44
    Ljubav pobedjuje!
  • Cheda

    24.07.2024 15:34
    Valjda gej parada, ne parada ponosa...
  • Trenutno je

    24.07.2024 13:17
    Borba
    Protiv litijumske mafije mnogo važnija

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Ministar Bratina: Pad RTS-a bio bi državni udar

Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina kaže da bi trebalo ispitati "sve okolnosti koje blokiranje njihovog funkcionisanja prate", navodeći da bi "pad RTS imao smisao državnog udara".

Ko zapravo blokira RTS?

Blokada zgrada RTS u Takovskoj i na Košutnjaku, koju studenti i građani sprovode već šesti dan, odraz je velikog nepoverenja u javni servis, kao i dugogodišnjeg neprofesionalnog i politički pristrasn