U odgovoru koji je taj portal dobio od RTK navodi se da je ta televizija od 1. januara do 20. maja ove godine prenosila četiri skupa SNS, ali da prenosi nisu naplaćeni toj stranci jer "emitovani sadržaji nisu politički marketing".
"
Informišemo vas da RTK nije izveštavala javnost u okviru političkog marketinga, a u skladu sa Pravilnikom o načinu izvršavanja obaveza pružalaca medijskih usluga tokom medijske kampanje. Emitovani sadržaji kao takvi nisu politički marketing i kao takvi nisu naplaćivani", piše u odgovoru RTK
Glasu Šumadije.
U tekstu tog portala je ocenjeno da je RTK povlašćena i da je jedini neprivatizovani medij u Srbiji, koji godišnje kroz subvencije iz budžeta grada dobija više od 60 miliona dinara.
"I dok su drugi kragujevački mediji, pre svega portali, na tržištu jedva sastavljaju kraj s krajem i nemaju luskuznu poziciju da politički marketing tumače odokativno, prosečna neto zarada zaposlenih u RTK je 91.495,60 dinara. Najniža plata iznosi 70.077, dok su nas za najviše plate uputili na informator poverenika", piše Glas Šumadije.
U Informatoru RTK, u kojem podaci nisu ažurirani, stoji da je plata direktorke RTK, bez dodataka i odbitaka, veća od 154.000 dinara, dok izvršni direktor zarađuje više od 127.000 dinara.
Junski lokalni izbori su bili održani u više od 60 lokalnih samouprava, ali ne i u Kragujevcu.
Komentari 2
Singer
Joca
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar