Đurović je za Radio-televiziju Srbije rekao da je Žandarmerija zbog takvih slučajeva intervenisala 30 puta od početka godine, kao i da su uzroci utapanja različiti, ali da je prvenstveno reč o lošim tehnikama plivanja.
"Onda govorimo o lošem zdravstvenom stanju kupača. Sledeća stvar je alkoholisano stanje, a posle toga već dolaze neke situacije – prejedanje, nebriga o svojoj deci i već stvari koje su mimo naših mogućnosti da saznamo zbog čega se neko utopio", rekao je on.
Dodao je da ronioci Žandarmerije najveći broj intervencija imaju na neuređenim kupalištima ili na kupalištima otvorenog tipa, ali da su se ljudi tamo kupali kada nema spasilaca.
"I to je još jedan od velikih problema u Srbiji, pošto postoji veliki broj kupališta na otvorenim vodama koja nemaju uređenu spasilačku službu, niti uređeno priobalje za kupanje", istakao je Đurović.
Uputio je apel građanima da vode računa o svom zdravstvenom stanju i o svojim plivačkim mogućnostima, da decu mlađu od 12 godina ne puštaju samu u vodu, ali i da ne bi smeli da ulaze u vodu u alkoholisanom stanju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Zovite pravim imenom
deki
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar