Prijave su podnete protiv medija koji su prekršili Zakon o javnom informisanju i medijima, najčešće u slučajevima otkrivanja identiteta žrtava nasilja, naročito dece.
Ristić je u intervjuu za današnje "Večernje novosti" rekao da takve prekršaje "nekada novinari čine nesvesno, a ponekad vrlo svesno, i to ne samo tako što otkriju identitet deteta, već daju i druge podatke koji dodatno viktimizuju žrtve i znatno otežavaju njihovu resocijalizaciju".
Rekao je da nedavne pravosnažne presude nalogodavcima i počiniocima pojedinih napada na novinare ohrabruju kao "nagoveštaj postepenih, ali toliko potrebnih promena", ali je "još mnogo toga pred svima nama".
Kazao je i da Ministartsvo osuđuje svaki vid otvorenog ili prikrivenog ugrožavanja bezbednosti novinara i pokušaje ometanja njihovog profesionalnog rada.
"Blagu nadu uliva to što podaci Udruženja novinara Srbije i Nezavisnog udruženja novinara Srbije pokazuju da je u prvoj polovini ove godine bilo za 40 odsto manje napada na novinare nego u istom periodu prethodne godine", ocenio je Ristić.
Ristić je kazao i da na zahtev Koalicije za slobodu medija za njegovu ostavku gleda kao na jedan od sastavnih segmenata dijaloga unutar medijske zajednice koje je Ministarstvo iniciralo i čemu je posvećeno.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Laki
zztop
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar