Dodao je da sada ne postoji više nijedan reprezentativni sindikat u sistemu odbrane.
On je kazao za N1 da je pre njegovog odvođenja u pritvor sindikat brojao oko 7.000 članova, a da je sada članstvo svedeno na "statistčku grešku".
"Oni navodno nisu uspeli da od 26. aprila saslušaju dva svedoka. Četiri puta su pozivani na sud, i odazvali su se sudu sedam dana pre nego što ističe zakonski rok za produžavanje mog pritvora, od šest meseci. To znači da je pritvor bio namenski, a ne zato što je trebalo da mi bude određen, nije bilo osnova. Sve je to urađeno da se uništi Vojni sindikat Srbije. I to su uspeli", rekao je Antić.
Prema njegovim rečima, taj sindikat je sada preuzela država i time je "zgažen Ustav i sve konvencije međunarodnih organizacija rada".
Advokat Ivan Ninić izjavio je da je Antić pušten iz pritvora posle 163 dana i da nema ni optužnice niti bilo kakvog dokaza da je izvršio neko krivično delo, ali je dodao "da se pravna borba nastavlja".
Antić i dvojica njegovih saradanika uhapšeni su 27. februara, navodno zbog sumnje da su izvršili krivično delo pronevere.
Posle hapšenja, Antić je smenjen sa funkcije predsednika VSS kao i čitavo dotadašnje rukovodstvo.
Nekoliko dana pre hapšenja tadašnji ministar odbrane (sadašnji premijer) Miloš Vučević izjavio je da su sindikati u vojsci glupost i da ih treba zakonom zabraniti.
Komentari 5
novosadjanka
Ivana
Evo, baš u našem vremenu se pokazalo da nisu.
Kolega
U firmu nam je došao bivši oficir, čovek na mestu, disciplinovan, uredan, odlično komunicira, zdravo rezonuje, inteligentan... i razmišlja šta mu treba da ga stalno neko cima, da sam kreči prostorije od svojih para, da mu porodica uvek bude negde na čiviluku, ni za šta.
Zato više nemamo ni vojsku, Miloše. Vašoj vlasti ne treba vojska koja radi, razmišlja, napreduje, koja ima za šta da se žrtvuje, već plaćenici koji ne razmišljaju i slepo rade šta im se kaže. To je vaš koncept vojske, naroda, stranke, konstantno i sveobuhvatno potčinjavanje i savijanje svega.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar