Brnabić je na televiziji "Hepi" kazala da na kraju čak ni svi poslanici opozicije koji su potpisali predlog zakona nisu glasali za njega.
"Tražili su da pričamo o tome u Skupštini, da to bude jedina tačka na dnevnom redu, dobili su da budu i ovlašćeni predlagači", rekla je ona i ocenila da posle svega opozicija "nastavlja borbu na ulici".
Kako je kazala, opozicija je po svaku cenu želela da izbegne predsednika Srbije Aleksandra Vučića u parlamentu, što je pokazalo da oni "ne veruju u svoje argumente i da ne smeju da se suoče sa njim".
Brnabić je navela i da opozicija ima pravo na protest ali u skladu sa Ustavom, što znači da ne mogu da uskraćuju druga prava ostalim građanima - "pravo da odu na posao, da provedu mirno vreme sa porodicom, da odvedu dete u školu, ili bilo šta drugo".
"U Briselu su Gretu Tunberg, koja stvarno veruje u borbu za bolju životnu sredinu, uhapsili jer je jednu raskrsnicu htela da blokira. Za razliku od nje, naši aktivisti su unikatni u svetu. Mi imamo ekološke akiviste koji dođu i svi puše k'o Turci na tim protestima", rekla je Brnabić.
Dodala je da se ekološki aktivisti u Srbiji bore za čist vazduh ali sve vreme puše, bore se za zdravlje i životnu sredinu ali nose bundu od nerca, bore se za životnu sredinu ali ostavljaju plastične flaše svuda iza sebe, i od Dorćola do Terazija idu svojim automobilom.
Komentarišući izjavu poslanika Demokratske stranke Srđana Milivojevića da je kompanija Rio Tinto u Papua Novoj Gvineji "oterana posle krvavog građanskog rata", a da srpski režim želi da Rio Tinto dovede "sa plaćeničkom vojskom i da krene na građane Srbije", rekla je da "zaista želi da pozove sve nadležne institucije" da reaguju.
"Ne mogu da verujem da bilo koji političar može da priča ovakve stvari, da u javnosti govori kako će neko da šalje plaćeničku vojsku, da je neko negde izazvao rat i da će to da se desi i u Srbiji. Institucije moraju da rade svoj posao", kazala je Brnabić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 38
Apricus
Po ko zna koji put Ana Brnabić koristi uličarske manire da bi vređala ljude suprotnog mišljenja a u ovom konkretnom slučaju ekološke aktiviste. Kakvo neprimereno ponašanje predsednice skupštine, nedostojno funkcije koju nosi! Sve nam to govori da je ceo ovaj igrokaz o dijalogu sa narodom i pravim stručnjacima još jedna velika prevara ovog režima i njihovih glavnih predstavnika. Odavno su oni napravili dogovor sa Rio Tintom iza leđa naroda i sada samo sprovode ono što su obećali i potpisali.
Na našu nesreću, Brnabićka kao i većina SNS klike pate od jednog psihološkog sindroma koji se zove Daning-Kruger efekat. A šta to zapravo znači?
Taj efekat je psihološki fenomen koji podrazumeva da pojedinci sa manjkom znanja i veština imaju nerealno pozitivnu sliku o sopstvenim sposobnostima u odnosu na sposobnosti drugih ljudi. Ova iluzorna superiornost je oblik kognitivne pristrasnosti i često se naziva „dvostrukim prokletstvom“ jer pojedinci ne samo da nemaju sposobnosti za obavljanje nekog zadatka, već im nedostaje i sposobnost da prepoznaju sopstvenu nesposobnost, zbog čega se javljaju nerealna pozitivna uverenja o sebi.
Narodski rečeno to bi značilo - kada ne znaš koliko ne znaš!!!
Dakle, kada ovakvi ljudi dođu na vlast to neminovno vodi do vladavine najgorih ili najmanje kvalifikovanih za neku poziciju (kakistokratija) što onda logično ostavlja najgore posledice na društvo čega smo svi svedoci svaki dan.
Ahab
Mada...
Za protivljenje banditizmu koji bi od pola drzave da napravi sumporasto jaloviste i ne iziskuje bas neki visok stepen eko svesti.
To je prosto pitanje opstajanja na ovim prostorima i nije nuzno biti ekolog da bi se usprotivio tome da se vas par hulja omasti kako bi nas ostale potrovali.
Dex
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar