Vulin se sastao u Moskvi sa direktorom ruske Spoljne obaveštajne službe Sergejom Nariškinom, koji je istakao Vulinov "uticaj na razvoj odnosa srpskih i ruskih službi", dok je bio na funkcijama ministra odbrane, unutrašnjih poslova i direktora Bezbednosno-informativne agencije, prenosi
Radio slobodna Evropa.
On se potom sastao i sa direktorom ruske Federalne službe bezbednosti Aleksandrom Bortnikovom sa kojim je, kako je saopšteno, rezgovarao o daljoj saradnji i "suočavanju sa zajedničkim izazovima".
Vulin, koji je u zvaničnoj poseti Moskvi od 16. oktobra, važi za jednog od najjačih pristalica Kremlja među predstavnicima vlasti u Srbiji. Od početka invazije na Ukrajinu u više navrata je bio u zvaničnim posetama Rusiji.
U septembru se sastao sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, na marginama Istočnog ekonomskog foruma (EEF) u Vladivostoku, kada je poručio da je Srbija ne samo strateški partner, već i saveznik Rusije.
Između ostalog, Vulin se sredinom juna u Moskvi sastao sa vrhom najznačajnijih bezbednosnih službi Rusije, a u aprilu sa sekretarom Saveta bezebednosti Ruske Federacije Nikolajem Patruševim.
Njega su su u januaru ove godine odlikovali predsednik Rusije i Federalna služba bezbednosti.
Stejt department ga je stavio na listu sankcija polovinom 2023. godine, zbog veza sa Rusijom i navodne korupcije dok je još bio na čelu Bezbednosno-informativne agencije.
On se povukao sa te funkcije u novembru 2023, nakon što se suočio sa navodnim pritiskom Zapada.
Vulin je za potpredsednika Vlade Srbije imenovan početkom maja. Srbija i Rusija imaju istorijski bliske veze.
Srbija je jedna od retkih zemalja u Evropi koja odbija da se pridruži međunarodnim sankcijama protiv Kremlja nakon ruske invazije na Ukrajinu.
Komentari 17
Plaćač poreza
B R I C S
Videćemo ide li Vučić na samit BRICS-a ili ne ide, isrteran je na čistinu.
Noname
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar