U pismu je naveo da taj klub, koji čine najuspešniji srpski biznismeni, "sve više postoje prostor za promociju političkih poruka i ličnih ambicija".
Naveo je i da "ne postoji nijedno zakonsko ograničenje da se kroz taj klub uključe u politički život Srbije, izađu na izbore i pokušaju da preuzmu vlast u Srbiji", piše
nova.rs.
Pismo dolazi samo 10 dana nakon što je objavljena studija, čiji je Zoran Drakulić jedan od autora, u kojoj piše da bi zarada od kopanja litijuma u Srbiji iznosila 2,6 evra godišnje po glavi stanovnika.
Ministar Momirović uputio je pismo svim članovima kako bi im "skrenuo pažnju na javne nastupe njihovog rukovodstva".
On je naveo da mu "nije namera da se meša u upravljanje klubom", niti da, kako je naveo, "komentariše kakve se poruke šalju izborom predsednika kluba kome su propali svi biznisi, koji je više puta bankrotirao".
Dalje navodi da "Drakulić mesto predsednika kluba koristi da u medijima reklamira ne samo svoj, složićete se, poprilično skroman biznis trgovine peletom, već i različite političke stavove".
"Ne postoji nijedno zakonsko ograničenje da se kroz Klub ‘Privrednik’ aktivno uključite u politički život Srbije. Legitimno je da, ukoliko imate tu ambiciju, uđete u političku borbu, izađete na izbore i pokušate da pridobijete poverenje naroda i preuzmete vlast u Srbiji. Međutim, moje pitanje glasi da li je to zaista cilj, misija i vizija kluba", poručio je, između ostalog, Momirović.
Drakulić: Koliko je neozbiljan ministar, toliko je neozbiljno i pismo
"Zamislite kad bih ja komentarisao Tomu Momirovića. Uopšte mi ne pada na pamet. Koliko je neozbiljan ministar, toliko je neozbiljno i pismo. Gde njega da komentarišem", kaže za Nova.rs Zoran Drakulić, povodom pisma.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 20
Analizator
To znači da bi po glavi stanovnika samo kupovina vode 10 litara dnevno u radnji za tuširanje i piće po stanovniku, i onda tu vodu moraš da zagrevaš na ringli da bi se tuširao i plaćaš dodatno struju, iznosilo oko 2000 evra godišnje po stanovniku.
To znači da je sa kopanjem litijuma svaki stanovnik Srbije u minusu 1997,5 evra., ako ne želi da oboli koristeći vodu iz česme sa sumpornom kiselinom.
A za porodicu od 4 člana, taj minus za vodu iz radnje je 7990 evra godišnje ( 8000 evra za vodu iz radnje i struju za grejanje na ringli - 10 evra zarade od litijuma na 4 člana porodice ) jer toliko treba da se voda iz radnje kupi i onda greje na ringlu da bi se tuširalo, a za piće ili spremanje hrane takođe treba voda bez sumporne kiseline
Ahab
Nije vredan komentarisanja.I
Nikolaj
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar