Građani plaćaju dugovanja Džinsija: Bivši radnici dobili deo zaostalih plata iz Fonda solidarnosti

Većina bivših radnika turske kompanije Džinsi u Leskovcu dobila je deo zaostalih plata iz Fonda solidarnosti, objavio je danas JUGpress.
Građani plaćaju dugovanja Džinsija: Bivši radnici dobili deo zaostalih plata iz Fonda solidarnosti
Foto: Pixabay
"Njima je isplaćen minimalac, a za ostatak će morati da sačekaju prodaju imovine turskog investitora", rekao je za Regionalnu informativnu agenciju JUGpress stečajni upravnik Džinsija Dejan Petković.
 
Dodao je da je Fond solidarnosti isplatio minimalac po 336 rešenja i da su novac dobili svi koji su se prijavili.
 
JUGpressu se javilo nekoliko radnika koji nisu, kako tvrde, bili obavešteni da treba da prijave svoja dugovanja.
"Mi nemamo obavezu da ih obaveštavamo. Onog momenta kada radnik dobije zaključak o priznatom potraživanju, on dalje preduzima svoje korake. A Zakonom o stečaju nije predviđeno da oni mogu da naplate svoje plate preko Fonda solidarnosti", objasnio je Petković.
 
Međutim, kako je rekao, nije uobičajeno, ne dešava se često da se zaostale plate, makar minimalac, isplaćuje iz Fonda solidarnosti, i da se možda zbog toga ljudi nisu interesovali.
Činjenica da je praktično Fond solidarnosti, koji novcem pune svi građani, isplatio deo zaostalih plata radnicima koje im je ostao dužan investitor iz Turske je u najmanju ruku čudna, piše JUGpress
 
Radnicima je, potvrdio je Petković, uplaćen i staž koji nije bio regulisan.
 
On je kazao da je grad Leskovac prijavio dugovanja Džinsija, za koja još uvek nije razjašnjeno zašto ih nisu ažurnije potraživali od turske kompanije.
Bivši radnici Džinsija su više od godinu dana čekali na minimalne isplate. 
 
Uprava Džinsija poslala je radnicima 4. jula prošle godine poruku da zatvaraju fabriku u Leskovcu, da idu u stečaj i poručila im da se "ne sekiraju" i da će da im isplate zaostale plate, što nije urađeno.
 
Džinsi je u obnovu tekstilnog postrojenja u Leskovcu i opremu 2011. uložio 2,75 miliona evra, dok je država toj kompaniji odobrila pomoć u iznosu od 1,75 miliona evra i ustupila na korišćenje oko četiri hektara zemljišta.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Pa

    30.10.2024 06:19
    "gradjani" srbije su na izborima priznali da nisu gradjani vec podanici čiju odanost kupiš za manji iznos od onog koji se za dan-dva isprosjači na ulici. Ironija je da takvi sanjaju svoju novu, lepu, bolju buducnost u koju ih jedan čovek svako malo neumorno uverava i obecava pred svim kamerama na svakom njegovom tv kanalu.
  • /

    29.10.2024 21:04
    /
    nisu jedini.
    od koga ovi da traze zaostale zarade kada im je firma doo?
    lili ste suze radosnice povodom otvaranja studija u nsu.

    https://www.021.rs/story/Zabava/Film/246545/Dzoni-Dep-u-animiranom-filmu-koji-se-producira-u-Srbiji.html

    stari sablon troprstasa: nisu dobili platu i doprinose vise od pola godine, menadzment im se ne javlja na telefon i mailove.
    u menadzmentu je savetnik maje gojkovic dok je bila kulturna ministarka a glavni direktor je proneverio neke nenormalne pare iz inostranstva.
    uz put su pravili nenormalne troskove, nisu placali dobavljace, kiriju a garant ni struju.

    ceo slucaj je vredan istrazivackog novinarstva posto je bilo i ovoga:
    https://www.021.rs/story/Info/Srbija/297611/Dzoni-Dep-na-Sretenje-dobija-Zlatnu-medalju-za-zasluge-Republike-Srbije.html

  • Sima

    29.10.2024 20:11
    Leva ruka desni džep.
    Gde god da pogledaš lako je trošiti tuđe novce a sve zarad politike i ličnih interesa. Od raje kradu kako god igde god da im se ukaže prilika. A narod i dalje ćuti na sve ove lopovluke.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija