Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju je, obraćajući se odlazećem evropskom komesaru za proširenje Oliveru Varheljiju na spoljnopolitičkom odboru Evropskog parlamenta (AFET), rekao da su se upravo na primeru Srbije Varheljijeve i ocene Evropskog parlamenta najčešće razilazile.
"Vaši prioriteti često su bili investicioni projekti koji su naravno važni, ali Evropska unija nije samo ekonomska zajednica, ona je pre svega zajednica vrednosti i podele rizika. Na primer za projekte u Srbiji EU je izdvojila od 2020. šest milijardi i 200 miliona evra investicija dok je u jačanje pravosuđa uloženo svega 30 miliona evra", rekao je Picula.
Dodao je da je pritom postotak podrške EU u Srbiji najniži od svih zemalja koje pregovaraju o članstvu.
"Bez obzira na rekordna finansijska sredstva koja je Srbija primila od EU, mislite li da je uopšte napredovala u području stabilnosti institucija koje jamče demokratiju, vladavinu prava, ljudska prava, te poštovanje i zaštitu manjina", upitao je Picula odlazećeg komesara.
Još ga je pitao da li misli da je Srbija bliže izlasku iz stagnacije u pristupnom procesu ili postoji opravdan zastoj.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 16
Lucky
Nego ajd mora i on nesto da laje
A jedino si u pravu da je u srbiji podrska EU ravna 9%
BRICS no Alternativ
U Srbiji otvoriti BRICS SerbBanku uz reklamu "vaše pare su u Srbiji sigurne jer mi ne uvodimo sankcije Rusiji i ostalima po diktatu" i da za bogati istok budemo to što je Švajcarska banka za zapad.
Inače ako se budemo i dalje družili sa ovim EU zgubidanima sa slike Srbiji je u najboljem slučaju u njihovom društvu namenjena sudbina Bugarske, uz oduzimanje teritorije i ostaće samo pašaluk.
Kako da ne
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar