Studenti će u narednih nekoliko dana predati svoje zahteve naučno-nastavničkom veću, kao i zahtev za potpunu obustavu nastave, izjavio je večeras izvor sa tog fakulteta koji je insistirao na anonimnosti.
U radu plenuma učestvovao veći broj studenata, među kojima i 22 studenta koji su na "tajnom plenumu" održanom prošlog petka izglasali prekid blokade.
Studenti koji su prethodno izglasali prekid blokade, danas se nisu izjašnjavali, navodi izvor FoNeta.
Među zahtevima koji su diskutovani danas bio je i zahtev da se javno objavi zapisnik sa plenuma koji je održan u petak, kao i da se njegovi organizatori izjasne zašto su zasedali bez prisustva većine studenata.
Obrazloženje većine studenata zašto glasaju za ponovnu blokadu Bogoslovskog fakulteta je da ne žele da podležu pretnjama "da će izgubiti blagoslov za nastavak školovanja i obavljanje svešteničke službe u okviru Srpske pravoslavne crkve".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 8
Borba
Joja
S&C
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar