
Vučić o studentima: Huškaju ih profesori, pre 12 godina nisu imali nikakvu šansu
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je povodom incidenta između predsednika SSP Dragana Đilasa i aktivista SNS da je kriv onaj koji je tražio kavgu i poručio aktivistima SNS da pametniji popušta.
"Problem je što neki ljudi misle da mogu da rade šta hoće bez ikakve odgovornosti", rekao je Vučuić gostujući na televiziji Hepi.
Dodao je da je Luka Petrović, fukcioner SNS samo hteo da zaštiti te klince i da je sam to mogao da reši.
"Zameram im i što su lepili plakate po onim lepim zgradama i ružili grad. Ne radi se to tako. A kad su videli da je neko psihotičan i da namerno želi kavgu, da želi nasilje, trebalo je da se povuku. To im zameram. To zameram Luki, što se nije okrenuo i pobegao", rekao je Vučić.
Naglasio je da pametniji popušta i da ga "niko ne bi smatrao za kukavicu".
"I sada molim sve momke iz stranke i Miloša Vučevića da ništa ne rade, da izbegavaju svaki kontakt. Da se primire u narednom periodu i ne izlaze na ulice, jer će i najmanji incident pokušati da preokrenu u svoju korist", podvukao je Vučić.
Za studente je rekao da su izmanipulisani i da ih huškaju oni profesori koji po kabinetima jure devojčice i zaključavaju ih po toaletima.
"Ovo sam dobio iz zvaničnih izvora. Ne pričam ništa nezvanično. Postoje i prijave", naglasio je Vučić.
Dodao je i da vlast neće nikoga da pipne i da neće upadati na fakultete.
"Neka svako radi šta hoće. Na mladima je da odluče šta žele sa svojim životima. Ovo bude i prođe. Mesec, dva, tri, ali znanje se jedino računa i to niko ne može da vam uzme", rekao je Vučić.
Istakao je da su pre sedam dana došli na njegovo radno mesto, da su okružili zradu i ugrozili bezbednost, a da je pritom to bio nenajavljen skup.
"Šta je trebalo da radim. Da izađem da ih vređam, da se bijem. A vređali su me najstrašnije. Mnogo gore stvari su mi govorili od 'lopove'", naglasio je Vučić.
Podvukao je da ko odluči da se bavi politikom moga da nauči da se kontroliše i da trpi uvrede.
"Oni su došli kod mene na posao. Vređali me i još su rekli kako mene niko ništa nije pitao. Pa što su došli kod mene. Što nisu otišli kod tužioca. Tražili su dokumentaciju koja je bila u tužilaštvu sve vreme. Zahtevi im ispunjeni, ali od početka je sve laž. Više se niko i ne seća zahteva, a protesti i dalje traju", rekao je Vučić.
Naglasio je i da je njegova obaveza kao predsednika da ni u jednom trenutku ne pokaže mržnju.
"Moja reakcija je bila ljubav, poštovanje prema tim mladim ljudima. Već 12 godina se trudim da stvorimo uslove da oni ostanu ovde. Pre 12 godina nisu imali nikakvu šansu. Sad je imaju", zaključio je Vučić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Vulin: Ruski FSB uskoro šalje delegaciju da ispita navode o zvučnom topu
26.03.2025.•
0
Potpredsednik Vlade Srbije u ostavci Aleksandar Vulin rekao je da očekuje da će ruska služba bezbednosti FSB uskoro poslati svoju delegaciju stručnjaka u Srbiju.
Ambasador Ukrajine: Nismo zadovoljni što je Srbija promenila stav prema rezoluciji GP UN
26.03.2025.•
0
Kijev nije zadovoljan što je Srbija promenila stav prema Rezoluciji Generalne skupštine UN kojom se pruža podrška Ukrajini i njenom teritorijalnom integritetu, ali i dalje ceni podršku Beograda.
Iz budžetske rezerve eparhijama SPC ide skoro 52 miliona dinara
26.03.2025.•
0
Kabinetu ministra bez portfelja zaduženog za međunarodnu ekonomsku saradnju preusmereno je 51.890.000 dinara iz tekuće budžetske rezerve za dotacije eparhijama Srpske pravoslavne crkve.
Studenti danas na tri sata blokiraju Brankov most
26.03.2025.•
1
Studenti u blokadi univerziteta i fakulteta u Beogradu najavili su za danas, 26. mart od 15 časova protest "Svi do mosta jer je dosta".
Danas novi celodnevni štrajk zaposlenih u pravosuđu
26.03.2025.•
2
Novi celodnevni štrajk zaposlenih u pravosuđu održaće se danas, 26. marta.
Uskoro stiže Uskrs: Očekuje li se poskupljenje jaja?
26.03.2025.•
0
U Srbiji se godišnje proizvede oko 1,7 milijardi komada jaja i većina se potroši na domaćem tržištu, a samo jedan manji deo odlazi u izvoz, i to uglavnom u zemlje CEFTA regiona.
Trinaest izdavača neće učestvovati na konkursu Ministarstva kulture za otkup knjiga
26.03.2025.•
1
Trinaest izdavača saopštilo je da Ministarstvo kulture nije uvažilo njihove primedbe u vezi sa konkursom za otkup publikacija za biblioteke i da zato neće učestvovati u otkupu knjiga za 2025.
Još jedan dopis ministarstva školama: Traži postupke protiv nastavnika i đaka u blokadi
26.03.2025.•
7
Ministarstvo prosvete naložilo je direktorima da "u najkraćem mogućem roku" preduzmu sve mere kako bi se odmah uspostavio redovan obrazovno-vaspitni rad i nesmetano funkcionisanje škole.
VIDEO: Studenti uz snimak Dragana J. Vučićevića kako igra pozvali na skup ispred "DezInformera"
26.03.2025.•
0
Studenti u blokadi Fakulteta političkih nauka objavili su video u kom, uz snimak vlasnika Informera Dragana J. Vučićevića koji igra, pozivaju na dolazak ispred prostorija tog medija.
Za dva dana dvostruko više potpisnika: Na spisku 381 tužilac i sudija ogorčenih izjavom Vučića
26.03.2025.•
6
Izjavom da će "oni tužioci koji ne budu štitili poredak i zakon biti promenjeni", predsednik Republike Aleksandar Vučić je ispisao novu stranicu u 12-ogodišnjem porobljavanju i ponižavanju pravosuđa.
Jutarnji list: Hrvatska htela da proglasi ambasadorku Srbije Jelenu Milić za personu non grata
26.03.2025.•
3
Hrvatsko Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova nameravalo je da ambasadorku Srbije u Hrvatskoj Jelenu Milić proglasi za personu non grata, zbog niza incidenta koji su narušili diplomatske norme.
Svako ima svoje istraživanje: Vukadinović kaže da Vučiću pada rejting, predsednik to poriče
26.03.2025.•
4
Poslednje istraživanje Nove srpske političke misli, pokazuje da, ukoliko bi išli u dve kolone, vlast, SNS i koalicioni partneri, imaju podršku oko trećine građana, odnosno 32 odsto.
Univerzitet u Beogradu će podneti žalbu Ustavnom sudu: Dva su razloga
26.03.2025.•
3
Univerzitet u Beogradu će podneti žalbu Ustavnom sudu zbog uredbe Vlade kojom profesorima na fakultetima u blokadi smanjuje platu a povećava broj sati u nastavi.
Dvogodišnje dete poginulo u saobraćajnoj nesreći u Gornjem Milanovcu
25.03.2025.•
0
Dvogodišnje dete je poginulo u saobraćajnoj nesreći u Gornjem Milanovcu.
Završen Vučićev razgovor za evropskim zvaničnicima: Šta sve imaju da kažu o sastanku?
25.03.2025.•
32
Najviši zvaničnici Evropske unije (EU), Ursula fon der Lajen i Antonio Košta, izjavili su da je budućnost Srbije u Evropskoj uniji (EU).
Evropska komisija utvrdila listu projekata značajnih za EU: Nema "Jadra" - ali to ne znači ništa
25.03.2025.•
9
Evropska komisija je prvi put utvrdila listu 47 strateških projekata čiji je cilj podsticanje domaćih kapaciteta za strateške sirovine.
Vučić "preti" tužiocima i policajcima da će ih smeniti: Da li je institucija nadležna?
25.03.2025.•
19
Nakon protesta u Nišu 21. marta, u kome su nezadovoljni građani gađali jajima funkcionere i članove SNS-a kao i gradonačelnika Niša Dragoslava Pavlovića, privedeno je nekoliko studenata.
Beogradski studenti pozivaju građane: Zborove organizujte 28. marta, vid učestalog pritiska
25.03.2025.•
11
Studenti Filozofskog fakulteta u Beogradu u blokadi pozvali su građane da u petak, 28. marta, organizuju zborove u svojim mestima u Srbiji.
Protest ispred policije u Čačku nakon hapšenja građana, iza zgrade i žandarmerija
25.03.2025.•
3
Građani su se okupili ispred policijske uprave u Čačku nakon hapšenja tri osobe zbog nereda koji su izbili pre dve noći.
Evropski sud za ljudska prava dao rok Srbiji: Do 31. marta odgovoriti o upotrebi soničnog oružja
25.03.2025.•
40
Evropski sud za ljudska prava dao je rok Srbiji do 31. marta da se izjasni o mogućoj upotrebi soničnog oružja na protestu u Beogradu 15. marta.
Komentari 107
Beli medved
Nejmam
On danas veruje jedino u milijardu i pride koje stalno prebrojava.
Igor Crnokarac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar