Kako je saopštio Stejt department, Verma će u Prištini razgovarati o normalizaciji odnosa sa Beogradom kroz dijalog uz podršku EU, jačanju upravljanja i vladavine prava i podsticanju ekonomskog rasta i energetske bezbednosti za dobrobit svih stanovnika Pokrajine.
Tokom posete Srbiji Verma će istaći rastuće strateško partnerstvo SAD i Srbije u oblasti energetike i drugih ekonomskih pitanja.
On će ponuditi podršku integraciji Srbije u evropske institucije, normalizaciji odnosa sa Prištinom, jačanju vladavine prava i bližoj bilateralnoj saradnji u vojnim i bezbednosnim pitanjima, navodi se u saopštenju.
"Verma će potvrditi posvećenost SAD zemljama Zapadnog Balkana u nastojanju da teže evroatlantskim integracijama i dubljoj regionalnoj saradnji", dodaje se u saopštenju.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je 13. decembra da će SAD uvesti kompletne sankcije protiv Naftne industrije Srbije zbog ruskog vlasništva.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 5
Zare
Musaši
Dragan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar