To je poručio advokat
Borivoje Borović u "Newsnight" na TV
N1 govoreći o periodu kada "radikali i socijalisti više ne budu na vlasti".
"Razni sistemi vlasti su se menjali i niko nije odgovarao, sem nekoliko slučajeva", rekao je on i dodao da se to nasledilo kao model do danas.
Međutim, kako Borović navodi, specijalno tužilaštvo od EUROPOL-a dobija materijal koji je "vrlo bogat".
"Specijalno tužilaštvo ga prethodno dostavlja vrhu političke vlasti, koja ima mogućnost da trenutno to zabrani, ali kada izgubi tu moć, neko će otvoriti sve te izveštaje i videće se. Prisluškivani razgovori visokih funkcionera nisu razgovori gde su se oni međusobno prisluškivali, već su to kontakti političara i mafije. To su ozbiljna krivična dela i time treba da se bavi specijalno tužilaštvo", kaže sagovornik N1.
On je argument o EUROPOL-u objasnio na primeru Crne Gore.
"EUROPOL koji je dostavio svu moguću validnu dokumentaciju je 'procesuirao' sve ljude u Crnoj Gori, kao što su predsednici Vrhovnog i Privrednog suda, visoki činovnici, ali vidim da su sve živo obuhvatili, sva ministarstva, pravosuđe je potpuno targetirano", rekao je on.
Borović je poručio da kontakt sa kriminalom i mafijom ne može ostati netaknut, kao i sve moguće zloupotrebe.
"Ali sam siguran da kada dođu ti materijali, da te materijale koji su osetljivi dostavljaju ili članovima vlade ili vrhu vlasti i da oni to analizom kontaminiraju dokaze", dodao je Borović.
Kako je rekao, nijedan osetljiv predmet u Srbiji nije procesuiran jer "kontrolu sudske vlasti direktno vrši izvršna vlast".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 25
Mirjana
Dabr
Gruica
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar