VIDEO: Studenti blokirali Gazelu na sedam sati povodom 100 dana od nesreće u Novom Sadu

Studenti Poljoprivrednog fakulteta Univerziteta u Beogradu blokirali su most Gazelu u blizini Sava centra sa namerom da tu ostanu sedam sati u akciji pod nazivom "Gazimo Gazelu, jer vi gazite pravdu".
VIDEO: Studenti blokirali Gazelu na sedam sati povodom 100 dana od nesreće u Novom Sadu
Foto: Screenshot (X/@@HammerDon1)
Oni su istakli panoe sa ružama i imenima poginulih u Novom Sadu pre 100 dana, zbog čega je ova akcija i organizovana.
 
Studenti su razvukli transparent sa natpisom "Svi u plenume, totalna samouprava", tu su takođe i veliki transparenti "Nek bulevari sveta pamte muziku naših koraka", "I Hitler je vladao 13 godina", "Sa obe strane reke grad je naš", "Munze hoće konza" - na šatrovačkom "Zemun hoće zakon", što je i omiljeni naziv Zemunaca.
U blokadi mosta učestvuju i poljoprivrednici s nekoliko traktora koji su zajedno sa studentima došli iz Zemuna, kao i bajkeri.
 
 
Stvara se velika buka pištaljkama, trubama, tu su i bubnjari.
 
Saobraćajna policija je obezbeđivala trasu kojom se kolona kretala do Gazele.
 
 
U obe trake na mostu obustavljen je saobraćaj.
 
 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • otac Makarije

    09.02.2025 18:00
    @ Džo
    Tebe kao da su izvukli iz kontejnera . Ne brini kupiće te neko naredne nedelje ako se ne usmrdiš skroz. Pravi Novosađani idu na Najlon petkom i subotom i ne u podne tada je već posle crkve supa sa grincajgom i porodica na okupu .
  • Čiča Miča

    09.02.2025 16:20
    Interesantno što nema snimaka iz drona danas, da li razlog što ima sve manje ljudi na blokadama?
  • Eskalacija

    09.02.2025 15:35
    Studentima svaka čast. Dok se smiče fokus sa volšebnih radnji na jednom od fakulteta UNSa, manipulativnim radnjama dobro uigrane grupe jednom od redovnih profesora pred penziju se otimaju časovi i nasilno dovodi tuđ saradnik na predmet! Izvodi se takva praxa da se dugogodišnji eminentni profesori eskalacijom dominacije obespravljuju!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Novi avion Er Srbije promoviše EXPO 2027

Na beogradski aerodrom "Nikola Tesla" danas je stigao četvrti širokotrupni avion erbas A330-200, koji ima vizuelni identitet specijalizovane izložbe EXPO 2027, saopštila je kompanija Er Srbija.