Kako su najavili, okupljanje građana je u 10.30 časova na Studentskom trgu, nakon čega kreće šetnja do Ministarstva prosvete. Ispred ove zgrade će se studenti obratiti građanima.
Pozivaju sve učitelje, nastavnike, profesore, saradnike, istraživače, studente, učenike, roditelje, bivše đake i sve "koji veruju u moć obrazovanja".
"Zašto protestujemo? Zato što je obrazovni sistem u krizi, zato što je posledica nestručnosti i neznanja katastrofalna, zato što je znanje moć - i vreme je da očitamo lekciju. Bez zastava i obeležja - samo mi i knjige", navode studenti u pozivu na protest.
Učesnicima su rekli da umesto transparenta ponesu jednu knjigu.
Najavljuju i da će u 11.52 časa održati 15-minutnu počast nastradalima u Novom Sadu tišinom, dok će nakon toga razmenjivati knjige sa prosvetarima.
Studenti su objavili i listu preporučene literature koja može da se ponese na protest:
-
"Imati ili biti" - Erih From;
-
"Beda studentskog života" - Situacionistička internacionala;
-
"Pedagogija obespravljenih" - Paulo Freire;
-
"Emil ili O vaspitanju" - Žan Žak Ruso;
-
"Sloboda i kultura" - Džon Djui;
-
"Prezreni na svetu" - Franc Fanon;
-
"Uzajamna pomoć" - Petar Kropotkin;
-
"Oni što odlaze iz Omelesa" - Ursula Legvin.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 10
Cccc
Steva
Drdr
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar