Profesor Bakić: Pismo Vlade Srbije još jedan pokušaj providne obmane međunarodne zajednice

Profesor Jovo Bakić kaže da je pismo Vlade Srbije članicama EU, u kome se navodi da su svi studentski zahtevi ispunjeni, još jedan pokušaj providne obmane međunarodne javnosti.
Profesor Bakić: Pismo Vlade Srbije još jedan pokušaj providne obmane međunarodne zajednice
Foto: 021.rs
Profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu je kazao da "međunarodni faktori znaju šta se dešava u Srbiji".
 
Međutim, kako je naveo, "zbog svojih interesa mogli bi da poveruju u laži i obmane aktuelne vlasti". 
"Oni koji tri-četri puta objavljuju dokumentaciju o rekonstrukciji Železničke stanice u Novom Sadu, tvrdeći svaki put da su objavili kompletnu dokumentaciju, nesumnjivo je da su prepoznati kao lažovi. Sad je samo pitanje da li će izvesna ministarstva spoljnih poslova 'poverovati' u laži i providne obmane vlasti u Beogradu", rekao je Bakić. 
 
Ocenjujući odnos međunarodnih faktora prema događajima u Srbiji u poslednja tri i po meseca, profesor je kazao da se velike sile "klade na pogrešnog konja". 
"Onaj za koga oni misle da je jemac stabilnosti zapravo stvara krize. On non-stop ide na izbore bivajući stalno u predizbornim kampanjama i stvarajući uvek iznova krizne situacije jer je to način da skrene pažnju s organizovanog kriminala u koji je upleten do guše. To znaju sve članice EU, SAD, Kina i Rusija, ali mnogi se prave blesavi i potpuno pogrešno procenjuju situaciju u Srbiji. Ovo što se pokrenulo u Srbiji, zaustaviti se neće", naglasio je profesor Bakić. 
 
Vlada Srbije je juče poslala svim ambasadama Srbije u članicama EU pismo u kome se navodi da su svi studentski zahtevi ispunjeni. 
 
Ambasadorima je naloženo da to pismo dostave što većem broju institucija i parlamentima država EU. 
 
"Borba protiv korupcije, održavanje vladavine prava i jačanje institucija su ključni principi kojima ostajemo u potpunosti posvećeni – i zato smo kao prioritet odredili bavljenje njima i cenimo što su studenti ove teme izneli u žižu. Zbog toga je Vlada Srbije ispunila sve njihove zahteve", navodi se između ostalog u pismu Vlade Srbije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Nik

    11.02.2025 17:21
    Hvala profesore Bakicu.
  • Serpiko

    11.02.2025 16:59
    Profa, kao i uvek, pogadja u sam centar!
  • Fredy

    11.02.2025 16:41
    Ili, ili
    Profesor Bakić je i ovoga puta u pravu. EU i ostali moraju da odluče šta im je važnije: poslušni diktator ili mir na Balkanu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija