Skup su, u znak podrške studentima i prosvetnim radnicima, organizovali stanovnici opština Savski venac, Stari grad, Vračar, Palilula i Zvezdara.
Okupljeni, koji su od 20 sati blokirali raskrsnicu Bulevara kralja Aleksandra i Ruzveltove ulice, kod Vukovog spomenika, održali su i 15 minuta tišine za 15 poginulih u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu, sa upaljenim lampama na mobilnim telefonima uperenim u nebo.
Nosili su transparente "Vračar je uz studente i đake", "Savski venac za pravdu", "Roditelji Starog grada uz studente i nastavnike", "Deklaracija o solidarnosti i podršci nastavnicima u borbi za pravednost u obrazovanju", "Ustala je Ustanička".
Učesnici protesta su, i pre i nakon 15-minutne tišine, pravili veliku buku duvanjem u pištaljke i skandirali "Pumpaj, pumpaj".
Oni su oko 19 sati organizovali skupove u svojim opštinama, odakle su se u povorkama uputili na centralni protest.
Na putu ka Vukovom spomeniku, učesnici protesta iz opština Savski venac, Stari grad i Vračar, prošli su pored Studentskog kulturnog centra (SKC) koji su nedavno blokirali studenti, kako bi im pružili podršku, a studenti su ih dočekali sa sokovima, kafom i čajem.
Skup je obezbeđivao veliki broj redara, kao i saobraćajna policija.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
s one strane duge
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar