Studenti i građani na 15 minuta zastali su u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu i Bečeju.
U Beogradu su poštu odali kod Gradske uprave u Ulici 27. marta, kod Palate pravde i u Glavnoj ulici u Zemunu.
Na 15 minuta građani su zastali kod Srpskog narodnog pozorišta u Novom Sadu, noseći transparente "Korak po korak, studenti i profesori, pobeđuju mrak", "Prosveta uz studente", "Predstava je završena" i druge.
U centru Lazarevca okupili su se građani i radnici Kolubare ispred Poslovnog odbora RB Kolubare. Danas je održana i prva blokada u Kosjeriću, gde su studenti zauzeli most i deo glavne ulice.
U Zemunu je održana protestna šetnja prosvetnih radnika, roditelja i učenika. Roditelji, đaci, nastavnici kažu da je protest posvećen zaposlenima u prosveti koji trpe pritiske, ali i studentima i ispunjenju zahteva.
Studenti, srednjoškolci, prosvetni radnici i građani okupili su se u 11 sati u Kragujevcu i to na tri tačke - kod Palate pravde, Kliničkog centra i ispred Prve kragujevačke gimnazije.
Okupili su se danas i zrenjaninski studenti, i to ispred Kulturnog centra Zrenjanina, u kome su smeštene prostorije ovdašnje Školske uprave. Kako prenosi zrenjaninski.com, studenti su za danas najavili akciju čišćenja Kulturnog centra Zrenjanina, nekoliko dana nakon što je u njemu održana tribina Srpske napredne stranke, na kojoj su se okupljenima obratili premijer u ostavci i lider SNS Miloš Vučević i gradonačelnik i prvi čovek zrenjaninskih naprednjaka Simo Salapura.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar