VIDEO: Povređeni policajac bio u civilu, skup napustio prolazeći kroz masu studenata

Prilikom blokiranja ulaza zgrade RTS-a iz Aberdareve ulice došlo je do incidenta između Žandaremerije i okupljenih.
VIDEO: Povređeni policajac bio u civilu, skup napustio prolazeći kroz masu studenata
Foto: Beta (AP/Marko Drobnjakovic)
MUP je saopštio da je "prilikom dolaska na zadatak i ulazak u zgradu RTS, kako bi stala unutar zgrade, Žandarmerija ometana i napadnuta, i tom prilikom je jedan pripadnik Žandarmerije povređen i prevezen na Urgentni centar zbog povrede oka".
 
Posle ulaska Žandarmerije u zgradu RTS-a, nikakvih sukoba, niti intervencije nema, naveo je MUP.
Na snimcima koji su objavljeni na društvenim mrežama, međutim, jasno se vidi da je u jednom momentu policija krenula kroz masu studenata.
 
Policajac kojem je povređeno oko bio je u civilnoj odeći i skup je napustio prolazeći kroz masu studenata, vidi se na snimku objavljenom na mreži X.
 
U drugom videu vidi se da policajac, koji se najpre kretao zajedno sa studentima, u jednom trenutku "ulazi" u kolonu uniformisanih policajaca koji su u brzom hodu. Samo par sekundi kasnije vidi se kako napušta to mesto odlazeći u suprotnom smeru, povređenog oka. 
 
Na snimku se vidi se kako studentkinja, redarka ide za povređenim policajcem u civilu i govor: "Gospodine…, pomozite mu", a prethodno je jedan građanin rekao: "Jeste dobro, treba li vam pomoć".
 
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je, međutim, objavio da je ispred zgrade RTS policijac Lazar Baćić napadnut "od strane boljševičkih plenumaša".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Jel

    11.03.2025 10:39
    Realno
    Policajac sam sebe udario, a studenti govorili nemoj, nemoj i posle pomoć, pomoć...
  • Житељ

    11.03.2025 10:34
    Штите народ тако што му бију децу.
    На понос предака и потомака.
    Велика срамота.
  • Nik

    11.03.2025 09:43
    Zasto vrhovni podstrekator i dalje nije pozvan na odgovornost za podstrekivanje pocevsi od napada na studente automobilima, pa dalje preko nazivanja gradjana i studenata pogrdnim imenima, pa do ovog najstrasnijeg, izgovaranja neistina na drustvenim mrezama da su policiju napali studenti? A za to vreme "studenti koji zele da uce", ili, prevedeno, placeni batinasi, napadaju i kidisu na narod ispred predsednistva...

    Alo, imamo li mi sudove i tuzilastva? Vrhovni podstrekator sada vec preteruje, posto dolazi do fizickih povreda, ne samo gradjana i studenata, nego i pripadnika policije! Smatram da je vreme za hitnu reakciju pravosudnih organa.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija