Poljoprivrednik: Oko 70 traktora istovareno u Beogradu, hoće da blokiraju dolazak 15. marta

Poljoprivrednici su odlučili da podrže studente i upozorili su da je u toku akcija vrbovanja poljoprivrednika da svoje traktore ustupe vlastima, za protest najavljen u Beogradu.
Poljoprivrednik: Oko 70 traktora istovareno u Beogradu, hoće da blokiraju dolazak 15. marta
Foto: 021.rs (ilustracija)
Na društvenim mrežama se zatim pojavio i snimak hale u kojoj se oni nalaze. Informaciju da se traktori dovoze u nekadašnju IMT fabriku proreravala je danas naša ekipa.
 
Dragan Bogojević iz udruženja Novoseljanskih paora kaže za N1 da dobijaju informaciju da svaki dan u Beograd dolazi od šest do osam traktora na prikolici i da ih istovaraju na parkingu IMT.
"Do sada ima nekih 60-70 parkiranih traktora tamo", navodi on.
 
Dodaje i da im ne treba previše priklanjati pažnju.
 
"Imamo razne informacije o njima, da će da izađu da blokiraju put ljudima koji će da dođu na protest 15. marta", kaže on.
Sa druge strane, pravi poljoprivrednici koji dolaze da podrže studente, krenuće u petak rano ujutru za Beograd, objašnjava.
 
"Imali smo juče sastanak pravih poljoprivrednika u Perlezu gde su se okupili većinom poljoprivrednici iz Vojvodine koji imaju nameru da krenu za Beograd u petak u jutarnjim časovima i da dođu kod nas jer mi trenutno imamo sedam traktora na Poljoprivrednom fakultetu i oni će se okupiti da nam daju podršku. Očekujemo odziv poljoprivrednika iz Čačka i Šumadije. Mislim da se pravi poljoprivrednici bude i očekujem njihov dolazak u Beograd", objašnjava.
 
Navodi da ima više razloga što dolaze na veliki protest 15. marta.
 
"Dolazimo da podržimo naše studente koji čine neverovatnu stvar već tri meseca. Nas je nadrealo pre svega gaženje tih studenata. Mi kao Novoseljanski paori dva meseca se nalazimo na Poljoprivrednom fakultetu i jedino udruženje koje se nalazi u Beogradu. Naše kolege iz Vojvodine, Čačka i Šumadije su na zadnjem protestu koji je bio u subotu kad smo zaustavljeni na Ušću, su ponudili pomoć da se odazovu i da nam se priključe dalje u protestima studenata", navodi on.
Ističe da ne znaju da li će ih policija sprečiti da dođu u Beograd sa traktorima.
 
"Mi moramo da se trudimo i borimo. Ako vidimo da su ti poljoprivrednici na ta tim labudicama ušli u Beograd, ne vidim razlog zašto se naše kolege ne bi pojavile u Beogradu. Ponavljam, traktori nisu tenkovi. Oni ne predstavljaju nikakvu opasnost. U petak kreću časni i pošteni ljudi. Njima nije potrebna labudca, kamion… oni momci sedaju u svoj traktor i kreću vožnjom lično do Beograda gde podržavaju, pre svega, studente, a i pružaju nama podršku jer smo jedino udruženje koje se nalazi u Beogradu", istakao je.
 
Dodaje i da oni, pravi poljoprivrednici, rade sve ovo za studente, za omladinu, za mladost koja čini jednu veliku stvar, naglašava.
 
"Zamolio bih naše poljoprivrednike koji dolaze, nemojte da nasedate i da reagujete na svaku provokaciju", napominje on.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Bobi

    11.03.2025 20:56
    Па нема више малтретирања са седам трактора од двојице власника цео Доста је било

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija