To je pokazalo istraživanje čije je rezultate objavila Nova srpska politička misao (NSPM).
Održavanje izložbe "Ekspo 2027" u Beogradu podržava nešto više od trećine građana (34,2 odsto), dok je više od polovine (51,6 odsto) protiv (14,2 odsto nema stav). A na pitanje o glasanju na eventualnom referendumu o pristupanju Srbije EU prvi put je prevagu odnela opcija "protiv" (43,2 prema 38,9, uz 17,9 odsto neizjašnjenih).
"Generalno, može se reći da aktuelna vlast (SNS plus SPS i sateliti) uživa podršku do trećine od ukupnog broja punoletnih građana Srbije (32,8 odsto), dok ostatak odlazi na protivnike vlasti (41,3 odsto), kao i one "neopredeljene" (25,9 odsto). Treba napomenuti da je ovo prvi put od dolaska SNS na vlast da se u istraživanju na republičkom nivou detektuje ovakva prednost opozicije", objašnjava rezultate istraživanja NSPM.
Mišljenja su podeljena u vezi sa formiranjem prelazne vlade (38,3 prema 37,2 odsto), a za održavanje vanrednih izbora je "jasna većina (44,5 odsto) naklonjena opciji 'da, ali tek nakon čišćenja biračkog spiska i obezbeđivanja ravnopravnih uslova'". Gotovo identičan procenat - 44,7 odsto - podržava i ideju da se studenti politički organizuju i pojave na nekim narednim izborima, piše NSPM.
Na pitanje o otvaranju rudnika litijuma, procenat podrške u javnosti pao je na svega 19 odsto, a procenat onih koji se protive porastao je na čak 63,5 odsto, pokazalo je istraživanje čije je rezultate objavio NSPM.
Istraživanje je obavljeno u prvih 10 dana marta, telefonski, na reprezentativnom uzorku od 1.050 građana.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 28
Rubin
SSS
Manjina je za sns
Kontrole u svim selima, domovima za stare, na svim, bukvalno svim biračkim mestima. Ovom zlu se mora stati na put. Neće niko drugi nego građani.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar