"Upad policije na univerzitete i pretnje krivičnim progonom profesorima i studentima predstavljaju otvoreni atak na autonomiju univerziteta kakav nije zabeležen čak ni za vreme vladavine Slobodana Miloševića", navode oni.
Ističu da "privođenje, saslušavanje i hapšenje studenata i drugih kritičara vlasti ukazuje na ulazak režima u fazu ogoljene diktature".
"ProGlas i SOS izražavaju punu solidarnost sa studentima u blokadi, čije zahteve podržava ogromna većina građana, kao i sa svim ostalim žrtvama režima koji je u potpunosti izgubio legitimitet i kome je očigledno jedino gola sila preostala", saopštava ProGlas.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
WoW
zztop
Mandrak
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar