U Srbiji i silikone ugrađuju na kredit

U našoj zemlji građani sve češće uzimaju kredite zbog estetskog ulepšavanja.
U našoj zemlji građani sve češće uzimaju kredite zbog estetskog ulepšavanja.

U Srbiji se svakodnevno obavi oko 30 estetskih operacija. Najčešće su operacije grudi i njihovo uvećavanje. Porastom broja gojaznih, na listi itekako traženih invervencija je i liposukcija. Često se primenjuje i korekcija nosa, podizanje kapaka, zatezanje nadlaktice, korekcija zadnjice, ugradnja kose... Uglavnom ljudi ove intervencije plaćaju podižući keš kredite, koji su inače i najskuplji. Često plaćaju i kreditnim karticama.

Pojedine banke odobravaju i potrošačke kredite baš za ovu namenu, ali i druge zdravstvene usluge – za plaćanje stomatoloških usluga, DNK analiza, uklanjanje očne dioptrije, lečenje vena laserom... Na osnovu profakture, banka uplaćuje novac ordinaciji, a klijent, ulepšan, nastavlja da plaća rate. Ono što u startu svi koji podižu kredit moraju da računaju to je da spreme novac za naknadu banke, koja iznosi dva odsto od iznosa kredita. Veći iznos, veća i izdvajanja za ovaj trošak. Maksimalnu sumu kredita koji građani mogu da dobiju za ove namene je i do milion dinara, a rok otplate i do 84 meseci.

Dinarski krediti, koji imaju veće kamatne stope oko 20 odsto, imaju i nešto kraći rok otplate, dok su za one u evro znaku, kamatne stope znatno niže i iznose od devet do 14 odsto, s tim da je za njih potrebno obezbediti i učešće od 30 odsto.

  • 26.12.2014 09:21
    Dimče G. je svojevremeno iskeširao ženi odjednom i bogami još se drže. Što kaže pesma: Vidi sise kako vise, a gle moje kako stoje!
  • Neko

    26.12.2014 08:23
    Nema se - može se...
  • 26.12.2014 07:46
    Losa investicija...
    A svi znamo sta se desava sa takvim investicijama: ili ih prodaju ili ih daju u zakup.

    Pa vi gledajte...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija