Pokrajinski sekretar za međuregionalnu saradnju i lokalnu samoupravu Branislav Bugarski izjavio je danas da pitanje prekogranične saradnje u Srbiji i Mađarskoj, ali i u regionu, nikada nije bilo aktuelnije i prioritetnije nego što je to sada, u vreme izbegličke krize.
Bugarski je na otvaranju Sedmog omladinskog foruma u Skupštini Vojvodine rekao da je prekogranična saradnja neophodna radi zajedničkog rešavanja i analize problema, posebno po pitanju situacije sa migrantima.
"Ova saradnja danas, kojoj prisustvujemo na ovom forumu, izuzetno je važna radi rešavanja naših zajedničkih problema, jer je to način pristupanja problemu, a ne dizanje žica između nas", poručio je Bugarski.
Predsednik Skupštine Vojvodine Ištvan Pastor rekao je da je pokrajina u proteklih 15 godina uložila mnogo truda u međuregionalnu saradnju.
"Važno je da se razumemo, uz duboko poštovanje svih istorijskih i kulturnih veza, bez obzira na razlike. Jer mi se razumemo, bez obzira što pričamo različitim jezicima. Razumemo se, jer delimo iste probleme i mučimo iste nevolje", rekao je Pastor.
Sedmi omladinski forum organizuju Asocijacija evropskih graničnih regiona (AEBR) i Centralnoevropska služba za prekogranične inicijative na Balkanu (CESCI).
Forum će trajati do petka, 11. septembra, a tokom ovog skupa biće organizovani diskusioni forumi, radionici, okrugli stolovi, sve pod nazivom "Mladi kao pokretačka snaga Evropske unije".
U okviru foruma upriličeno je i otvaranje Kancelarije CESCI Balkan u Novom Sadu, čiji je cilj da unapredi kvalitet prekogranične saradnje.
Najavljeno je da će Branislav Bugarski sutra u Budimpešti učestvovati i na prvom zajedničkom sastanku radne grupe za IPA 2 prekograničnu saradnju između Srbije i Mađarske za period 2014-2020. godine.
Komentari 1
dada
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar