Opomenu da će biti tuženi ukoliko ne plate prethodne račune poslate su na adrese još 30 korisnika. U "Toplani" kažu da im korisnici duguju oko 65,5 miliona dinara, ali ta firma mnogo veću sumu duguje "Srbijagasu" za isporučeni energent jer nije plaćeno oko 250 miliona dinara.
- Tužbe podnosimo protiv korisnika koji nisu platili dva računa za grejanje. Naplata je najlošija tokom februara i marta, jer se oseti loša platežna moć građana. Zato je u ovom periodu veći broj neplaćenih računa.
Na drugoj strani, mi moramo da plaćamo obaveze prema EPS-u, "Srbijagasu" i ostalim državnim javnim preduzećima, jer je od januara na snazi takav princip plaćanja da se obaveze moraju izmirivati bez odlaganja. Dug za gas plaća na osnovu postignutog reprograma i do juna ove godine trebalo da bude značajno umanjen - objašnjava direktor "Toplane" Miroslav Čičulić.
On kaže da će naredne grejne sezone "Toplana" naplaćivati grejanja po stvarnom utrošku. Sada samo mali broj domaćinstava ima ugrađene merače toplote, a ostali plaćaju po metru kvadratnom grejne površine.
Autor: Blic
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Ing Zoran Vukov
Ing Zoran Vukov
Ing Zoran Vukov
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar