Vrednost fabrike lekova procenjena je na blizu 3,9 milijardi dinara. Otkup dokumentacije zainteresovane kupce koštaće 500.000 dinara, a obavezni depozit je 777,3 miliona dinara.
U imovinu Jugoremedije spada industrijski kompleks fabrike, pripadajuća oprema, jedan stan, 28 vozila, inventar, prenosi ekapija.com.
Prodajom je uključena i intelektualna svojina – 21 žig za lekove, kao i parnica koja se vodi pred Privrednim sudom u Zrenjaninu za povraćaj dozvola za stavljanje 22 leka u promet.
Između ostalog, prodaju se i preparati koji predstavljaju lekove zaštićene robnim žigom, devet komada, i 12 preparata koji predstavljaju generičke lekove za koje Jugoremedija poseduje kompletan tehnološki postupak.
Pokušaj prodaje fabrike u oktobru prošle godine otkazan je nakon žalbe Odbora poverilaca.
Ponude se dostavljaju do 19. februara, do 11.45 časova, a samo 15 minuta kasnije ponude će biti javno otvorene u prostorijama fabrike.
Privredni sud u Zrenjaninu proglasio je bankrot te fabrike u novembru 2016. godine, četiri godine posle otvorenog stečaja. Jugoremedija je 2002. bila prodata makedonskoj firmi Jaka 80, čiji je vlasnik Jovica Stefanović, ali je posle višemesečnog štrajka dela zaposlenih i sudskog spora koji je trajao četiri godine raskinut ugovor o privatizaciji, a tome čitajte i
OVDE.
O tome kako je Jugoremedija zamalo prodata nameštenom kupcu, možete pročitati u našem tekstu
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar