"Očekujemo da ćemo sa e-receptom do kraja prvog kvartala kompletirati teritoriju Vojvodine, a potpunu pokrivenost Srbije očekujemo u ovoj godini", poručili su u Ministarstvu zdravlja za
"Politiku".
E-recept je uveden krajem oktobra u beogradskim opštinama, a od decembra je počeo da se uvodi i u vojvođanske zdravstvene ustanove. Tako ovaj sistem već imaju Alibunar, Vršac, Kanjiža, Kikinda, Čoka, Bačka Topola, Mali Iđoš, Subotica, Sečanj, Irig, Pećinci, Ruma, Sremska Mitrovica i Šid.
Prema poslednjim podacima Ministarstva zdravlja, trenutno je u kompjuterima propisano više od 8,5 miliona recepata. U sistemu su 2.274 apoteke, državne i privatne, kao i 4.273 farmaceuta.
Postoje i propusti tehničke prirode, koji se, kako se navodi, rešavaju u hodu. Reč je uglavnom o kašnjenju u preuzimanju lekova, jer e-recepti imaju rok trajanja od 15 dana i posle toga ih više nema u kompjuteru apoteka, mada se događa i da lekari terapiju ne unesu kako bi trebalo, pa umesto za dva meseca do pola godine, pacijenti već narednog meseca moraju pred šalter.
Komentari 6
Milica
Ali da bas zapravo funkcionise, ne kobojagi!
Zaista!
/
kolektore, saberi se.
kada se radilo za 2m nije bilo lako otici napolje. srbija je jos uzimala 50dm za izlazak iz drzave
u to vreme bi ti prvi pobegao i ku.cio se drugima kako mozes izaci napolje
Viza
Ko ima nameru da ode, ima gde, ima s čim, ima plan, njemu ne treba niko da govori šta da radi - on zna, a ima i znanje ili veštine koju može ponuditi tamo gde ide, i to za pristojnu platu. On ne troši vreme čitajući ili pišući ovde komentare, nego radi na sebi,i privodi svoje planove realizaciji.
Svaki čovek ima izbor, svako bira kako će živeti: aktivno tražiti prilike, sticati znanja i iskustva, ili, pasivno sedeti, kukati i čekati da prilike nađu njega i dizati ustanak iz fotelje.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar