Od tog broja, 27 slučajeva je zabeleženo u Novom Sadu, a ostali su u južnoj Bačkoj (šestoro), južnom Banatu (šest), Sremu (16) i u Severnobačkom okrugu (dva slučaja). Svi oboleli uglavnom su povezani sa obolelima iz drugih delova Srbije i deo su epidemije i u tim gradovima.
Većina obolelih do sada je preležala bolest, a trenutno je hospitalizovano četvoro građana, kažu u Institutu za javno zdravlje Vojvodine. Više od 92 odsto obolelih je bilo nevakcinisano, nepotpuno vakcinisano ili nepoznatog vakcinalnog statusa.
Epidemiolog Svetlana Ilić kaže za 021 da trenutno ne može da se precizira kada će epidemija opasti, te da situacija najviše zavisi od obuhvata vakcinacije. "Kada se posmatra ukupan broj obolelih, a naročito kada se uporedi sa brojem u, recimo, Beogradu, u Novom Sadu je situacija stabilna i nema razloga za paniku. Mi ćemo nastaviti da apelujemo na roditelje nevakcinisane i nepotpuno vakcinisane dece da odvedu decu na vakcinaciju, a nastavljamo da pratimo situaciju", navodi dr Ilić.
Na pitanje da li treba da zabrinjava podatak o rastućem broju zaraženih medicinskih radnika, dr Ilić napominje da je uglavnom reč o generaciji koja je primila jednu dozu vakcine i da se, naročito ovim generacijama, preporučuje da provere da li su potpuno vakcinisani.
Podsetimo, četrdesetpetogodišnja žena koja je radila u Kliničkom centru Srbije, na odeljenju endokrinologije, preminula je 19. februara od posledica malih boginja. O ovom slučaju, ali i o početku vakcinacije zdravstvenih radnika, detaljnije čitajte
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
pera
Nervirach
ne verujem
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar