U dvorištu škole "Miloš Crnjanski" nalazi se i osnovna škola "Jovan Mikić", koju pohađa manji broj učenika.
"Nije nam jasno zašto zatvaraju školu, koju pohađa više od 350 učenika, umesto one druge, koja se nalazi u istom dvorištu, ali sa znatno manjim brojem đaka. Evidentna je tendencija rasta broja upisanih đaka u "Miloš Crnjanski", gde se nastava odvija samo prepodne, što je praksa u svim evropskim zemljama, đaci ostvaruju zavidne rezultate na takmičenjima i prosto je neverovatno da sada planiraju da zatvore takvu školu", navodi S. D.
Sastanak Saveta roditelja škole biće održan u ponedeljak, 4. juna, od 17 sati. Pozvani su svi roditelji koji žele da podrže opstanak Osnovne škole “Miloš Crnjanski". Na društvenim mrežama Subotičani su pokrenuli i peticiju protiv zatvaranja škole.
Grupa roditelja, kako nezvanično saznaje InfoNet, poslala je direktoru škole otvoreno pismo, sa molbom da pomogne da škola ne bude zatvorena.
"Razumemo da je neophodno da školska mreža u Srbiji bude optimizovana, ali ne razumemo da će to da urade tako što će zatvoriti jednu od najboljih osnovnih škola u Subotici. Najviše zameramo nadležnima što roditelje niko o ovome zvanično nije obavestio, saznali smo od naše dece. Generalno, vlada jedna opšta konfuzija oko cele ove priče, a mi ne znamo gde nam deca idu na nastavu od septembra", kažu roditelji.
Oni imaju i saznanja da su nadležni iz pokrajinskog Sekretarijata za obrazovanje sazvali hitnu sednicu zaposlenih u školi.
"Zbog toga đaci prošle nedelje jedan dan nisu imali prva dva časa, a zaposlenima je saopšteno da će škola biti zatvorena čim se završi ova školska godina", kaže R. M.
Odluku o gašenju OŠ "Miloš Crnjanski" najpre bi trebalo da usvoji Gradsko veće. Ukoliko Gradsko veće da pozitivan odgovor, konačnu reč daće Skupština grada. InfoNet Vojvodina nezvanično saznaje i da bi OŠ "Miloš Crnjanski" trebalo da bude pripojena OŠ "Jovan Mikić" ili nekoj drugoj školi po izboru. Objekat će zadržati obrazovnu namenu.
Novosti: Počinje spajanje srednjih škola
Optimizacija školske mreže u Srbiji počela je prošle godine u Beogradu. Ove godine, do septembra, biće reorganizovano 38 srednjih škola.
Osnivač srednjih škola je Republika Srbija, a osnovne su u nadležnosti lokalnih samouprava, kojima je stigao zahtev da daju svoje predloge za racionalizaciju školske mreže. Samo su malobrojne, u prvom roku do 15. maja odgovorile na taj zahtev, pišu
Novosti.
Pojedine srednje škole od jeseni neće postojati. Neke male biće ugašene, a odeljenja pripojena drugim, većim školama. Od dve škole praviće se jedna – sa jednim direktorom, administracijom i zgradom, pišu Novosti. List navodi da će u prvoj fazi reforme, 38 srednjih škola biti "upareno" i formirano 19 novih. To u praksi znači da će u nekom gradu gde postoje dve škole sa malo đaka u velikim zgradama, obe biti ugašene i od njih formirano novo pravno lice.
Komentari 19
PERICA ###
gradjanka
Bivši đak
Prijatno popodne Vam želim!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar