Kako piše
"Politika", prispećem Predloga za pokretanje stečajnog postupka od strane Ministarstva privrede prvi korak je načinjen po drugi put, a na odgovor na pitanje da li će pančevačka "Azotara" otići u stečaj, još će se čekati, navodi beogradski list.
Za "Politiku" je u Privrednom sudu Pančevo potvrđeno da je 4. jula državno Pravobranilaštvo, Odeljenje u Zrenjaninu, kao zakonski zastupnik predlagača, Republike Srbije, odnosno Ministarstva privrede, podnelo Predlog za pokretanje stečajnog postupka nad stečajnim dužnikom "Azotara" d. o. o. Pančevo, i to zbog prezaduženosti subjekta privatizacije.
"Predlog je stigao i u toku je ispitivanje njegove urednosti i dozvoljenosti i ukoliko to bude utvrđeno, sud će zakazati ročište radi ispitivanja postojanja razloga za pokretanje stečajnog postupka", rekao je portparol Privrednog suda u Pančevu Nenad Unčević.
Sa adrese Vlade Srbije istovremeno je prispeo i zaključak kojim subjekat privatizacije treba da sprovede socijalni program, o kojem, po nezvaničnim navodima iz vrha fabrike, za sada ne znaju ništa, ali će više informacija imati po razgovoru u ministarstvu.
Na istu adresu ići će i predstavnici Samostalnog sindikata "Azotare", čiji predsednik Gradiša Živanović za "Politiku" tvrdi da na stolu ima zaključak u kojem stoje tri ponude, ali da u fabrici još nije počelo izjašnjavanje zaposlenih jer im predstoji razgovor u Ministarstvu privrede.
Prema podacima Agencije za privredne registre, u "Azotari" je u ovom trenutku stalno radno angažovano 875 radnika.
U minulim godinama država je bila u potrazi za strateškim partnerima ove fabrike, a do Predloga za pokretanje stečaja u ovoj kompaniji bio je aktuelan poziv Ministarstva privrede investitorima za dostavljanje pisma zainteresovanosti.
Inače, reč je o jednoj od najvećih fabrika azotnih đubriva i azotnih jedinjenja u regionu i jedini proizvođač amonijaka, karbamida (uree) i amonijum-nitrata u Srbiji, a njome gazduje država, odnosno Javno preduzeće "Srbijagas". Pre dve godine, "Srbijagas" je transformisalo fabričku luku u preduzeće "Specijalna luka" sa 60 zaposlenih i postalo njegov stopostotni vlasnik, najavljujući ambiciozne razvojne planove čitavog područja, podseća beogradski dnevnik.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Nikola
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar