Međutim, lovci kažu da masovni odstrel, u kom je planirano da populacija divljih svinja, prenosilaca afričke kuge, bude dramatično smanjena, ne ide baš kako su planirali.
Saša Oljača iz "Lovačkog udruženja "Kikinda" kaže za "Blic" da nisu ulovili ništa više nego inače. Tako je i u većini drugih lovišta gde se sprovodi ta mera.
"U martu je poprilično teško loviti divlje svinje jer se krmače, koje sada i dalje možemo da ubijamo, zavlače i nigde ne izlaze. Nagon im to diktira, pripremaju se za prašenje. Tako da nam naiđe tu i tamo pokoji vepar. Da nije doneta ova mera, posle 28. februara više se ne bi ni lovilo", kaže Oljača.
Inače, lov na krmače okončava se 15. februara, a poslednjeg dana marta i na veprove, kada prestaje i grupni lov. U novim merama za suzbijanje afričke kuge ne piše da se grupni lov može nastaviti, pa lovci sada pojedinačno kreću u potragu za divljim svinjama. Problem im, kažu, stvaraju i požari.
"Jesenas su ljudi spalili dobar deo staništa divljih životinja, a to se, koliko vidim, nastavlja i ovog proleća. Životinje neće živeti na zgarištima, jednostavno kreću se dalje", zaključuje Oljača.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 12
Martin
Čaruga
Aleksandar
A i to malo je verovotano uglavnom pogresno protumaceno.
Da li su bas sve zivotinje svete ili samo one koje mozes da pomazis?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar