Posle Energetike, koja je već startovala, sukcesivno će krenuti proizvodni procesi i u ostalim petrohemijskim fabrikama, objavio je RTV.
U ponedeljak, 13. maja, planiran je start fabrike Etilen i Polietilena visoke gustine (PEVG), a narednog dana očekuje se pokretanje proizvodnje u fabrici Polietilena niske gustine (PENG).
"Ukupna vrednost investicionih i remontnih radova obavljenih tokom planskog zastoja iznosi oko 18,3 miliona evra. Ovo je najveća suma investirana u HIP-Petrohemiji u poslednjih 30 godina, a projekti su finansirani iz sopstvenih sredstava kompanije", izjavio je izvršni direktor funkcije proizvodnje i tehničke podrške HIP-Petrohemije Miša Bulajić.
Najznačajnije realizovane investicije su, navodi, reinstrumentacija i automatizacija upravljanja radom kompresora u fabrici Etilen, ugradnja nove linije za pakovanje gotovih proizvoda i zamena aktivatora katalizatora u fabrici PEVG i revitalizacija hiperkompresora i ugradnja nove mašine za pakovanje u fabrici PENG.
Bulajić dodaje da je sledeća velika investicija u 2019. godini povećanje obima proizvodnje u fabrici Polietilena visoke gustine (PEVG), koja će biti realizovana tokom leta.
Prilikom pokretanja proizvodnje u HIP-Petrohemiji, navodi RTV, može se očekivati povećana pojava buke i pojačan plamen na baklji, koji predstavljaju osnovni bezbednosni sistem fabrike prilikom starta procesa rada i u toku samog procesa.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
maja
Limanac
Ako nisi radnik NIS-a, nego taksista, posetilac novosadskih kafića pre podne ili sličan stručnjak opšte prakse, molim te poštedi nas neproverenih informacija.
Dejan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar