Prilikom usvajanja nove proširene mreže predškolskih ustanova Subotice, mišljenje o predloženoj mreži dali su saveti mađarske, hrvatske i nemačke manjine, a kako je Bajić rekao, Bunjevci o tome nisu pitani.
"Hrvatski jezik je službeni jezik u celom gradu, iako je Hrvata u gradu 10 odsto, a bunjevački jezik nije uvršten u Statut ni tamo gde je više od 30 odsto pripadnika bunjevačke nacionalne manjine. Posledica toga je i to da u predškolskim ustanovama Bunjevaca kao da nema, kao da Bunjevci ne žive u ovom gradu. Zato zahtevam da se i u predškolskim ustanovama nastava izvodi i na bunjevačkom", rekao je Bajić i dodao da ne insistira na stvaranju grupe samo na bunjevačkom, ali da insistira na stvaranju dvojezičnih srpsko-bunjevačkih grupa.
Veljko Vojnić, tehnički direktor PU "Naša radost" i potpredsednik Skupštine grada, kao odbornik SNS-a dao je podršku ovom predlogu, ali je ocenio da je pre toga potrebno uraditi i anketu među roditeljima kako bi se utvrdile potrebe za ovakvom grupom.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 20
NS IM MY MIND
Hej salasi...
Nina
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar