Poslednji dan onlajn nastave u petak, objavljen raspored aktivnosti za đake u Vojvodini

Poslednji dan nastave na daljinu za đake je petak, 29. maj, a od početka juna počinju posebni pripremni časovi, saopštio je Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje.
Poslednji dan onlajn nastave u petak, objavljen raspored aktivnosti za đake u Vojvodini
Foto: Pixabay
Osmaci se zvanično raspuštaju 5. juna, a završetak školske godine za učenike od prvog do sedmog razreda osnovnih škola je 16. juna. 
 
Detalji rasporeda za osnovce:
 
Od 1. do 16. juna organizuju se posebni časovi.
 
Za osmi razred nastava se završava 5. juna.
 
Probni završni ispit iz matematike osmaci polažu 2. juna. Kombinovani test i test iz maternjeg jezika polaže se kod kuće (preuzimanje testova 1. juna, dok se popunjeni testovi vraćaju 2. juna).
 
Od 3. do 15. juna traje pripremna nastava za polaganje završnog ispita. Zaključivanje i popravljanje ocena (ukoliko đaci žele ili ukoliko roditelji smatraju da je potrebno) biće različito od prvog do osmog razreda. Druga nedelja juna, kada osmaci završe deo svojih priprema za malu maturu, predviđena je za petake, šestake i sedmake.
 
Polaganje male mature biće održano 17, 18. i 19. juna, a rezultati će biti objavljeni 23. juna. 
 
Centralizovano onlajn prijavljivanje učenika za prijemne ispite za upis u specijalizovane gimnazije i umetničke škole, osim za sportska odeljenja, za školsku 2020/2021. godinu počinje u ponedeljak, 18. maja i traje do četvrtka, 21. maja 2020. godine, od osam do 20 časova.
 
Prijemni ispiti za odeljenja u školama u kojima se deo nastave ostvaruje na stranom jeziku biće održani 8. i 9. juna od 10 časova.
 
Prijemni ispiti u baletskim školama biće od nedelje, 7. juna, do utorka, 9. juna, u 10 časova.
 
Učenici s posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku i učenici s posebnim sposobnostima za fiziku polagaće prijemni ispit u sredu, 10. juna, od 10 do 12 časova (računarstvo i matematika) i od 14 do 16 časova (fizika). Istog dana u 12 časova održava se i prijemni ispit za učenike s posebnim sposobnostima za scenske i audio-vizuelne umetnosti.
 
Prijemni ispit za učenike s posebnim sposobnostima za istoriju i geografiju biće održan u četvrtak, 11. juna. Od 10 do 12 časova polagaće se istorija, a od 14 do 16 časova geografija. Prijemni ispit za učenike s posebnim sposobnostima za biologiju i hemiju biće održan u petak, 12. juna – biologija od 10 do 12 časova, a hemija od 14 do 16 časova.
 
U petak i subotu, 12. i 13. juna (u 10 časova), biće održani prijemni ispiti u filološkim gimnazijama i filološkim odeljenjima.
 
Prijemni ispit u muzičkim školama biće od 12. do 14. juna s početkom u osam časova. U umetničkim školama likovne oblasti, prijemni ispiti biće održani od petka, 12. juna, do nedelje, 14. juna, s početkom u osam časova.
 
Preliminarni rezultati prijemnih ispita biće objavljeni do utorka, 16. juna. Učenici će moći da podnesu eventualne žalbe na rezultate prijemnih ispita istog dana od 10 do 16 časova.
 
Konačni rezultati prijemnog ispita u matematičkim i filološkim gimnazijama, odeljenjima za fiziku, biologiju i hemiju, računarstvo i informatiku i konačni rezultati za odeljenja u školama u kojima se deo nastave ostvaruje na stranom jeziku, biće objavljeni do srede, 17. juna.
 
Provera sklonosti za upis učenika u sedmi razred za program osnovnog obrazovanja učenika obdarenih za matematiku jeste u subotu, 20. juna, u 10 časova, kao i provera kompetencija za dvojezičku nastavu osnovnog obrazovanja. 
 
Raspored aktivnosti za srednjoškolce:
 
Od 1. do 3. juna u školu dolaze đaci završnih razreda (dani za zaključivanje ocena, 10 učenika i jedan nastavnik).
 
Od 4. do 6. juna polaže se velika matura.
 
Dana 8. juna u školu dolaze ostali đaci (radi ispravke ocena).
 
Dan 24. jun određen je za prijavljivanje maturanata za željeni fakultet.
  • Ogorčena

    27.05.2020 09:39
    Da spomenem još jednu novosadsku gimnaziju,Svetinu,u kojoj se takođe dešavaju neverovatne stvari. Učenici koji nisu pohađali redovno nastavu u prvom polugodištu,a bili ocenjeni uprkos izostancima sa trećine časova,izbegli provere kad su nespremni i radili nakon dve nedelje,sada dobijaju šansu,da odgovaraju za veću ocenu! Kakvu to poruku šaljete deci? Sad su popravili ocene,a jasno je ,da nisu samo deca radila zadatke, imali su pomoć. Iz jednog predmeta, do danas,nije unesena nijedna ocena u esdnevnik u drugom polugodištu! Nijedna! Iz jednog predmeta časovima redovno prisustvuje 8 učenika. Niti oni bivaju nagrađeni,niti ostali kažnjeni!
  • Aurore

    27.05.2020 09:16
    Ono što se stalno potencira kao problem u ovoj onlajn nastavi (koliko vidim iz komentara) jeste roditeljska kontrola dece, pomaganje u izradi zadataka itd. Ja nisam tako davno završila školu, a ne sećam se da su moji roditelji ikako učestvovali u mojim zadacima.
    Hoću da kažem, dakle, da je obrazovanje tokom protekle decenije toliko degradiralo, da deca iziskuju pomoć svojih roditelja na svakom koraku, roditelji uplaćuju raznorazne privatne pripreme i slično.
    Ova onlajn nastava je dobar pokazatelj koliko nam je trulo obrazovanje i koliko nam je sistematski obesmišljeno sve u ovoj državi.
  • Мима

    26.05.2020 22:31
    Резиме
    Било је ово, у сваком случају, ново искуство за све (наставнике, родитеље, ђаке). Као наставник и родитељ једног основца и једног средњошколца, ценим да ником није било лако. Са аспекта струке, потврдило се да ништа не може да замени школску учионицу и интеракцију између ђака и професора. Основци (поготово млађи) су зависили од помоћи родитеља и требала им је подршка готово у свему, што је било веома напорно и стресно за родитеље. Средњошколци су се својски трудили да уз што мање рада дођу до што бољих оцена (уз изузетке оних који су вредни и радни, без обзира на околности, али таквих је мало). Да резимирам, жива реч и поглед очи у очи нема адекватну алтернативу. Веб алати могу да буду веома корисни, али не и да буду једина опција (чак ни када се ради уживо). Током једног ЧОС-а (у питању су средњошколци) , рече ми ученица: "Разредна, кад сте рекли да ћемо плакати за школом, мени је било смешно, али, ево, десило се немогуће, стварно, али стварно ми недостаје школа". Недостаје и мени.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina