Zbog nemarnih posetilaca, nakon vikenda, prirodne lepote Srbije postaju smetlište, a jedan od primera je i Bešenovačko jezero na Fruškoj gori.
Na društvenim mrežama objavljene su fotografije smeća koje su na ovom jezeru za sobom ostavili turisti, tolikog da su se na jezeru napravile prave deponije.
Bešenovačko jezero poznato je i kao Beli kamen. Nastalo je posle iscrpljivanja kopa laporca, a osamdesetih godina krenulo je da se puni vodom, da bi posle 20 godina dostiglo dubinu preko 50 metara.
Iako je u njemu zabranjeno kupanje, kao spas od vrućine koriste ga mnogi građani.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 70
laki
Onda uklonili kamenje pa krenulo usisavanje vode i pranje traktorskih špriceva u jezeru, pa se našli pametni sa selfijima da promovišu jezero, i dovukli rulju, a za rulju se otvorile divlje kafane gde mogu da loču, pa se stvorilo đubrište od flaša i ostataka hrane.
U Srbiji kad baciš smeće nikom ništa, kad hoćeš da ukloniš divlju deponiju dobiješ kaznu - isto piše u zakonu.
Uživajte sad u vašem jezeru, skok u otrovnu vodu a peškir pored deponije i samo polako.
Normalan
Vojislav
1) Korona nas je sve sjebala, a koga nije, tog je dokusurio policijski čas
2) Ljudi su umorni od obaveza, posla, onlajn nastave i dece
3) Ljudima i deci je potreban odmor i razonoda
4) Zašto grad ne organizuje čuvarsku službu, odnošenje smeća i parking kod jezera? Naplati ulaz 100 dinara po autu i 50 dinara po pešaku/biciklisti i za te pare narod dobija čisto jezero koje će i sledeći put biti čisto.
Svima bi bilo bolje kad bi se malo razmišljalo proaktivno i u interesu građana.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar