"Problem sa migrantima u opštini Šid postoji i ozbiljan je, a lokalna vlast godinama pokušava da dođe do rešenja", naveo je Semenović u saopštenju objavljenom na sajtu opštine.
Dodao je da se lokalna vlast obraćala Komesarijatu za izbeglice i migracije, Ministarstvu unutrašnjih poslova, ali da nisu dobili pomoć.
"Kada smo preuzeli stvar u svoje ruke, postali smo neprijatelji pojedinaca u Komesarijatu", kazao je Semenović, te dodao da je prijavu protiv njega podnela nevladina organizacija za pomoć migrantima i izbeglicama "No Name Kitchen" koju je optužio da želi "da destabilizuju pravni poredak Srbije".
Rekao je da zahtevaju da se broj migranata u Šidu smanji, a da se svi neregistrovani migranti koji odbijaju da idu u prihvatni centar izmeste iz opštine Šid.
Organizacija pod nazivom "Omladina Šida" organizovala je u nedelju, 1. novembra, antimigrantski protest u tom mestu i zatražila od opštinskih i republičkih vlasti da pod hitno preduzmu mere da se smanji broj migranata u toj opštini, ali i da Vojska Srbije ponovo bude prisutna u tom delu zemlje.
Oni su zatražili i da migranti budu smešteni u kolektivne centre, kao i da se ne dopusti da se migranti vraćaju u Srbiju iz Hrvatske i Mađarske.
Zaštitnik građana saopštio je juče, 3. novembra da je zatražio detaljne informacije od MUP-a o aktivnostima koje je preduzelo nakon saznanja iz medija da predstavnici organizacije "Levijatan" presreću migrante u Beogradu i pozivaju na širenje ksenofobije, rasne i verske diskriminacije.
U saopštenju je navedeno da je Zaštitnik građana iz medija upoznat da članovi pokreta "Levijatan" patroliraju po centru Beograda sa palicama i psima, da presreću migrante uz pretnje zabranom kretanja po gradu, a zatim snimke navedenih aktivnosti objavljuju na društvenim mrežama.
Inače, antimigrantski protest ultradesničarskih grupa održan je 25. oktobra u Beogradu. One su se okupile u parku kod Ekonomskog fakulteta, a na istom mestu okupila se i grupa levo orijentisanih aktivista koja je došla da izrazi solidarnost sa ljudima koji su napustili svoje domove i pobegli sa područja Bliskog istoka i Azije.
Prema podacima Komesarijata za izbeglice i migrante, u kampovima i prihvatnim centrima u Srbiji trenutno boravi oko 6.000 izbeglica i migranata, a procene su da se oko 1.200 njih nalazi van kampova.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 17
Stanoje
Ja živim više desetina godina u EU, svakakvih sam neprijatnosi doživljavao u Srbiji od različitih institucija. Kad se setim prije ratova gužvi na granici, pa onda 90-e i gužve i naplaćivanje posebnih osiguranja za auta (čini mi se 150 maraka sedmično), onda kad trebaš nova dokumenta...... možda zbog toga svega što sam prošao i doživeo, imam puno razumevanja za migrante. A svim ljudima iz Srbije koji źele normalan zivot, iskren savet BEŽITE u EU sto prije. Pričao sa m sa par ljudi iz Šida i svi kažu da se veoma brzo prazni.
Oko Grom
Je bi maršno bagru u tri pič mat
To su školovane ubice, ni jedan iz ne vladine orga. nebi sebi odveo u dvorište.
Pametni mađari ni da čuju za njih neće problem ko mi
/
Da, uz papire i javljanje policiji, kao i na tri meseca, pa onda se izadje iz zemlje i ako se dozvoli od ambasade ponovni ulazak. I uz vakcioni karton u SAD, u EU sa papirom od RFZ o nezaposlenosti, a policije i suda da se ne vodi nikakav postupak. Ako ima i kazna npr. za neplaćeno parkiranje ili račun za struju, vraća se sa granice.
Razlika je ogromna.
Hoćeš ti da ideš u inostranstvo da se uveriš ili su emigranti bez nikakvog papira dozvoljeni samo u Srbiji?
Nadam se da da je stvar jasna.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar