Ovo je nepravosnažna presuda, na koju postoji pravo žalbe.
Njemu je ukinut pritvor ali mu je izrečena mera zabrane napuštanja boravišta i privremeno mu je oduzet pasoš, te mu je naloženo da se javlja svakog 1. i 3. u mesecu nadležnoj policijskoj stanici.
Prilikom izricanja presude, sudija Ivana Ramić je od olakšavajućih okolnosti uzela u obzir držanje okrivljenog tokom suđenja, kao i činjenicu da je priznao krivično delo, a od otežavajućih okolnosti njegovu raniju osuđivanost, te da je bio nedostupan pravosudnim organima Srbije sedam godina.
On je osuđen za krivično delo učestvovanje u ratu ili oružanom sukobu u stranoj državi.
V.S. je sedam godina bio nedostupan pravosudnim organima Srbije, a uhapšen je 17. jula na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" po poternici Srbije koja je bila sve vreme na snazi.
Prema optužnici, on se kao dobrovoljac pridružio paravojnoj jedinici Husarski puk, u martu 2015. godine sa još 14 okrivljenih državljana Srbije.
U mestu Snežno u blizini Dombasa, gde je od vojne baze bio zadužen automatskom puškom, obavljao je kontrole putnika i vozila na ulasku i izlasku iz Snežnog, proveravao licni prtljag i stražario na punktu.
Izmenama Krivičnog zakonika Srbije iz 2014. za učešće državljana Srbije na stranim ratištima zaprećena je kazna zatvora u trajanju od šest meseci do pet godina.
Međutim, ukoliko pojedinac učestvuje u oružanom sukobu u inostranstvu u sastavu grupe, zaprećena je kazna zatvora od jedne do osam godina.
Za organizovanje učešća u ratu ili oružanom sukobu u stranoj državi zaprećena je kazna zatvora u trajanju od dve do deset godina.
Od ostalih 14 okrivljenih, devetorica su pravosnažno osuđena, protiv jednog je postupak u toku, a četvorica se nalaze u bekstvu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 13
Jovan
Dule
@kup je bitan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar