Opštoj bolnici u Vrbasu usmereno je 23,4 miliona dinara za nabavku novog mobilnog radiografsko-fluoroskopskog aparata sa Ce-lukom.
Taj aparat koristi se kod ortopedskih, uroloških, opštih hirurških i ginekoloških operacija. Nabavkom tog aparata biće omogućeno da se rade i endovaskularne, kao i nove minimalno invazivne hirurške procedure. Takođe, biće obezbeđena bolja radiološka zaštita medicinskog osoblja i pacijenata.
Opšta bolnica u Vršcu dobila je sredstva za nabavku portabilnog ultrazvučnog aparata i autotransfuzijskog uređaja s vakuumskom pumpom za kontinuirano procesuiranje sakupljene krvi, a ukupna vrednost opreme je 10 miliona dinara.
U vršačkoj bolnici godišnje se uradi 2.000 ultrazvučnih pregleda. Nabavka novog aparata neophodna je zbog dostupnosti ultrazvučne dijagnostike kardiologa kod nepokretnih, vitalno ugroženih pacijenata i pacijenata u intenzivnoj nezi.
Institutu za onkologiju Vojvodine u Sremskoj Kamenici usmereno je 6,5 miliona dinara za novi savremeni sistem za zvučnu i svetlosnu signalizaciju na Hirurškom odeljenju.
Godišnje se na tom odeljenju operiše 1.500 onkoloških pacijenata. Svi oni zahtevaju stalan postoperativni nadzor, naročito u prvih 48 sati nakon operacije i moraju imati mogućnost komunikacije sa dežurnim medicinskim osobljem u cilju pravovremenog reagovanja.
Za nabavku kardiološkog ultrazvučnog aparata za potrebe Službe za internu medicinu u Opštoj bolnici u Senti izdvojeno je 4,5 miliona dinara.
Bolnici u Senti gravitiraju pacijenti iz pet okolnih opština. Godišnje se u toj ustanovi uradi oko 1.200 ehokardiografskih ambulantnih pregleda, i taj broj je u porastu, dok se stacionarno izvede 400 pregleda.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar