Komesar za izbeglice i migracije Nataša Stanisavljević je tom prilikom rekla da je u okviru Regionalnog stambenog programa korisnicima do sada dodeljeno ukupno 6.770 stambenih rešenja.
Stanisavljević je rekla da "na ovaj način pokazujemo da Srbija i Кomesarijat za izbeglice i migracije brinu o izbeglicama, a porodice iz Vršca danas započinju važan korak ka sigurnijem i boljem životu".
Prema njenim rečima, na teritoriji Šapca, Šida, Lučana i Subotice, do kraja godine se očekuje dodela još 100 stambenih jedinica za izbegličke porodice, a u narednoj godini će se "nastaviti sa tom politikom".
Komesarijat navodi da je ukupna bruto površina zgrade u Vršcu 2.866.60 metara kvadratnih, a vrednost radova iznosila je 1.226.547 evro, dok je gradnja trajala oko godinu dana.
Događaju su prisustvovali i predstavnik Evropske komisije Holger Šreder, šef Misije OEBS u Srbiji Jan Bratu i vršilac dužnosti šefa Predstavništva UNHCR u Srbiji Stefani Кrauze.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 12
pajo patak
Vladan
Se*e mi se više od vaših vihora rata i bezobrazne ubeđenosti da u Vojvodini treba da imate više prava od Vojvođana. Mi nismo svratište za bahate lenčuge koje 30 gosina ne mogu da se skuće nego očekuju da ih mi izdržavamo.
Yip Man
Izbeglice su bile 90-ih, ovo sada sto se desava sa takozvanim "izbeglicama" je partijska bahatost i zbrinjavanje glasackog tela.
"... ako ništa drugo otimanje tuđeg je makar u vojvođanskoj tradiciji"
Notorna laz! Zna se jako dobro ko je otimao 90-ih. Ne bi srbija bila u ovakvom glibu zadnjih 30 godina da nije otimala u ime srpstva tudje. Otima se i sada gradjanima sve i svasta. Otimanje je postalo zastitni simbol i odlika ove vlasti.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar