Preminuo Jon Ardeljan, vlasnik Far radija iz Alibunara

Rođen je u banatskom selu Lokve, a školovao se u Beogradu.
Ljubav prema radio amaterizmu odvela ga je do prvog radnog mesta u emisionoj tehnici Radio-televizije Vojvodine, najpre u Subotici a potom u Vršcu.
Nakon NATO bombardovanja sa svojim kolegama u Alibunaru pokreće lokalni radio Far koji će nešto kasnije postati punopravni član Asocijacije nezavisnih elektronskih medija.
Održati se na medijskoj sceni u maloj sredini Jon je uspeo zahvaljujući upornosti i kolegama koji su mu u tome zdušno pomagali.
Okupljao je poslanike pisane reči i s talasa njegovog radija uspešno emitovao program na srpskom, rumunskom i slovačkom jeziku. Imao je i uspešnu saradnju sa Televizijom Vojvodine i Radijom Novi Sad, posebno u hronici opština Alibunar i Plandište.
S diktafonom i kamerom u ruci Jon je propratio mnoge događaje u zemlji i inostranstvu, a posebno se pamte emisije koje je njegova kamera realizovala u Americi sa našim zemljacima.
Jon Ardeljan će biti sahranjen danas na Novom groblju u Vršcu.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar