Taj proizvodni pogon prvi je te vrste ne samo u Srbiji, već i u Evropi.
"Fabrika je specijalizovana za proizvodnju visokokvalitetnih LFP prizmatičnih ćelija. One su namenjene upotrebi u različitim aplikacijama kao što su električni automobili, autobusi, kamioni i sistemi za skladištenje energije, i u ovom trenutku biće korišćene za potrebe testiranja velikih klijenata", navedeno je u saopštenju ove fabrike.
Fabrika u Subotici posluje po najvišim svetskim ekološkim standardima, u skladu sa zelenom agendom i regulativom Evropske Unije.
"Ova inovativna baterijska ćelija proizvedena je bez nikla i kobalta, pruža veću održivost, bezbednost i manje troškove. Pored toga, ove baterije traju tri puta duže u odnosu na konkurentske tehnologije, dokElevenEs EDGEbaterije imaju mnogo veću gustinu energije u poređenju sa LFP ćelijama drugih proizvođača", istakla je kompanija.
Dodaje se da će tržište LFP ćelija doživeti značajan rast u narednim godinama, a samo u poslednje dve globalna prodaja porasla je više od devet puta.
"S obzirom na to da su kineske kompanije trenutno većinski proizvođači LFP baterija, širenje industrije u Evropi biće ključno za revoluciju baterija na tržištu Evropske unije", navodi kompanija.
Kompanija takođe planira da nabavi sve neophodne aktivne materijale iz Evrope koji će ograničiti karbonski otisak proizvedenih ćelija LFP baterija.
Komentari 3
Larisa
NS
Tako se AV skrivao iza Savamale, a sad iza ove fabrike, jer je obecao gradjanima Srbije da nece biti rudnika litijuma u Srbiji.
I EPS je rasturen u 3 cjeline,koje ce tajno ili javno progutati stranci. Ima li nesto u Srbiji sto ovaj covjek nije rasturio i predao u ruke strancima. Srbia, rasturena i opustosena, ekoloski i ekonomski unistena drzava.
zztop
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar