Učesnice ankete navele su da same prave strategije kretanja kroz grad i mesta koja će izbegavati kao i da prepoznaju određene zone, ulice i mesta u gradu gde imaju osećaj ugroženosti i nebezbednosti.
Mapirale su "nebezbedne" javne prostore koji bi trebalo da budu prikazani na interaktivnoj mapi Sombora na zvaničnom gradskom sajtu i navele da nemaju poverenja u nadležne institucije već da same treba da brinu o svojoj bezbednosti.
Žene i devojčice koje su učestvovale u istraživanju dale su i predloge za unapređenje bezbednosti, kao što su obezbeđivanje adekvatnog gradskog osvetljenja, održavanje visokog i niskog rastinja u gradu i češće patroliranje policije.
Istraživanje je sprovedeno u okviru projekta "Sombor - bezbedan grad za žene i devojčice" koji je realizovan od oktobra 2022. do juna 2023. godine uz podršku Agencije UN za rodnu ravnopravnost i osnaživanje žena u Srbiji (UN Women) i ambasade Velike Britanije u Beogradu.
Bezbednost žena u javnom prostoru posmatrana je, ne samo u odnosu na njihovu fizičku bezbednost i zaštitu, već i osećanje sigurnosti i straha od nasilja.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Somborka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar