Kako piše IN Medija, vlasnici koji ih nisu prijavili suočiće se s retroaktivnim oporezivanjem za proteklih pet godina, uz mogućnost kazni.
Odeljenje za utvrđivanje i naplatu javnih prihoda vrši utvrđivanje, naplatu i kontrolu lokalnih javnih prihoda I sa tim u vezi u toku je utvrđivanje izgrađenih a neprijavljenih bazena u Inđiji.
Načelnik ovog Odeljenja za IN Medija kaže da su u proteklom period vršili monitoring na teritoriji cele Opštine te da će vlasnici bazena dobiti poziv da legalizuju objekte.
Ukoliko se ogluše na pozive vlasnici neprijavljenih nekretnina biće retroaktivno oporezovani pet godina.
"Radi se o postupku oporezivanja imovine, posebno kada je reč o pomoćnim objektima kao što su vrtni bazeni i male građevine do 12 kvadratnih metara i dubine do 1 metar. Ako objekat prelazi te dimenzije, obaveza je prijaviti ga, jer u protivnom slede kazne", kaže za IN Medija načelnik Odeljenja za utvrđivanje i naplatu javnih prihoda Branko Despotović.
On objašnjava da postoji zakonodavni okvir koji omogućava da takvi objekti budu oporezovani kao građevinski objekti, čak i kada nisu prijavljeni.
"Geosrbija nam omogućava pristup mapama i podacima o parcelama, pa na taj način proveravamo vlasništvo i objekte. Ako vlasnik nije prijavio objekat, a mi ga otkrijemo, postavljamo porez, a vlasnik može podneti žalbu", navodi Despotović.
Zakonodavac je, prema njegovim rečima, dao mogućnost da vršenja oporezivanja i bez direktne prijave vlasnika, posebno za objekte koji očigledno postoje na parceli. Ako građani imaju bazene ili druge pomoćne objekte koje nisu prijavili, dužni su to da urade. Ukoliko vlasnik ne izvrši prijavu, rizikuje da se naknadno oporezuje za prethodnih pet godina, a eventualne kazne zavise od postupka.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar