Pajtić: Nemačka više ceni Đinđića od Srbije
Pajtić je, piše u saopštenju DS-a, istakao da na njegovu veliku žalost danas vlasti u Nemačkoj više vode računa o negovanju uspomene na Đinđića nego što to čine vlasti u Srbiji.
"Zoran Đinđić je dao svoj život da bi Srbija bila reformisana, da bi se pridružila evropskoj porodici naroda, da bi se promenila. Danas to u Srbiji malo ko ceni, a najmanje oni koji su po prirodi stvari dužni da to rade, a to su ljudi koji Srbiju vode", rekao je Pajtić.
Memorijalna tabla Zoranu Đinđiću otkrivena je u Konstancu u martu 2013. godine.
Na tabli je napisano: "U znak sećanja na dr Zorana Đinđića, srpskog državnika i reformatora, 1952-2003. Dr Zoran Đinđić je od 1978. do 1979. godine živeo u Alpenstr. 4, gde je pisao svoju doktorsku disertaciju iz filozofije. Nakon duge opozicione borbe, 2001. godine izabran je za prvog srpskog demokratskog premijera. 12. marta 2003. dr Zoran Đinđić je ubijen u Beogradu. Rezultati njegovog delovanja kao državnika i reformatora će ostati nezaboravljeni, kao i njegove zasluge za nemačko-srpske odnose. Nama, građanima Konstanca, ostaće zauvek u najlepšem sećanju".
Komentari 4
Sramota Srbije
Zahvaljujuci vama gospodo koji ste dosli posle Djindjica !
Kako ste dokrajcili zemlju nakon njegovog ubistva sticem utisak da vam je on i smetao jer je hteo da uspravi Srbiju i napravi nesto od ove zemlje !
Stefan
"Zoran Đinđić je dao svoj život da bi Srbija bila reformisana, da bi se pridružila evropskoj porodici naroda, da bi se promenila."
A onda ste dosli vi, zaseli 12 godina, sve unistili, izjednacili cetnike i partizane i upropastili Djindjicevu ideju i stranku.
PS o Vojvodini da ne govorimo.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar