Kikinda: Vožnja u pijanom stanju ogroman problem
Samo prošle godine zabeleženo je više od 70.000 pijanih vozača na putevima u Srbiji, a alkohol je u preko 2000 slučajeva bio glavni uzrok nesreće. Kikindska policija je, tokom prvih šest meseci zabležila čak 73 prekršaja zbog vožnje u alkoholisanom stanju, rekao je viši policijski inspektor, pomoćnik komandira Saobraćajne policijske ispostave u Kikindi Predrag Veličkov.
- Od 73 prekršaja, sedam je bilo u potpuno alkoholisanom stanju, 20 osoba bilo je u teškom alkoholisanom stanju, četiri u srednjem, 15 u umerenom i sedam u blago alkoholisanom stanja. Posledice su takve da je u 13 slučajeva uzrok saobraćajne nezgode alkoholisano stanje učesnika u saobraćaju, sedam osoba teško je povređeno a šest sa materijalnom štetom - rekao je Veličkov.
Prekršici su, u većini slučajeva, mlađe osobe, od 20 do 30 godina. Kako bi vozače naterali da budu odgovorniji i ne sedaju za volan u alkoholisanom stanju, uveden je i stepen pijanstva po kojem su vozači sankcionisani.
- Za potpuno pijanstvo, kada vozač ima dva promila alkohola u krvi, sledi 14 kaznenih poena, ali i obavezna kazna zatvora od 15 dana. Za teško pijanstvo od 1,6 do dva promila alkohola, sledi oduzimanje dozvole na osam meseci i 12 kaznenih poena. Teško pijanima od 1,2 do 1,6 promila alkohola takođe oduzimanje dozvole u trajanju od šest meseci dobijaju deset kaznenih poena i kazna je od 15.000 do 30.000 dinara. Za umereno i srednje pijanstvo takođe je kazna od 5.000 do 20.000 dinara, i ukoliko vozač za dve godine sakupi 18 kaznenih poena ostaje bez vozačke dozvole na neograničeno - napominje Veličkov.
U kikindskoj opštini najčešći slučajevi koji su u saobraćaju sankcionisani su oni sa srednjim pijanstvom, a prekršaja je bilo čak 24.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar