"Vršačke vinograde" kupuje Milan Popović?

Srpski biznismen Milan Popović dostavio je Agenciji za privatizaciju pismo o namerama za kupovinu "Vršačkih vinograda", piše "Blic".
Srpski biznismen Milan Popović dostavio je Agenciji za privatizaciju pismo o namerama za kupovinu "Vršačkih vinograda", piše "Blic".

U pismu piše da je Popović, koji je rođen u Vršcu, spreman da kupi celokupnu imovinu "Vršačkih vinograda", da zadrži postojeći broj zaposlenih u ovoj firmi, investira i unapredi proizvodnju, kao i da je spreman da nastavi zakup državnog zemljišta koje koriste "Vinogradi" na 1.200 hektara. Izvor "Blica" navodi da bi Popović kupio "Vršačke vinograde" preko firme "Celanova kapital" iz Vršca. Prema podacima Agencije za privredne registre, vlasnik ove firme koja je u 2013. zapošljavala petoro ljudi je preduzeće "Amdico Internacional" sa Kipra. Spas za "Vršačke vinograde" koje Agencija za privatizaciju prodaje u sklopu 502 društvene i državne firme,

Popović je najavljivao i 2012. Tada je, prema nezvaničnim informacijama, za "Vinograde" bio spreman da ponudi 10 miliona evra. Za kupovinu "Vršačkih vinograda" zainteresovan je i italijanski proizvođač alkoholnih pića "Bonolo Umberto". Kompanija je o namerama obavestila Ministarstvo privrede u julu ove godine. Izvor "Blica" iz Vlade Srbije kaže da će se "Vršački vinogradi" najverovatnije prodavati nadmetanjem s obzirom na to da već postoje dve ponude za preuzimanje.

- Početna cena bila bi 50 odsto od procenjene koja je 29 miliona evra - pojasnio je anonimni sagovornik. Komercijalni direktor "Vršačkih vinograda" Dragan Nestorov rekao je da je "Vinogradima" preko potreban novi vlasnik. - Nemamo saznanja o zainteresovanosti Popovića i Italijana, ali je dobro ako postoji konkurencija - kratko je prokomentarisao Nestorov.

Prva privatizacija "Vršačkih vinograda" raskinuta je 2009. godine, jer kupac nije ispunio obaveze. S prodajom se ponovo pokušalo prošle godine, a u pitanju je bila kineska kompanija "Guan Nan". Predsednik sindikata "Nezavisnost" u "Vršačkim vinogradima" Jon Popov, juče je, posle sastanka u Agenciji za privatizaciju, obavestio javnost da je ova vršačka kompanija izuzeta iz programa restruktuiranja. Popov je na sastanku u Agenciji bio zajedno sa generalnim direktorom "Vršačkih vinograda" Vladislavom Nestorovićem i predsednikom Samostalnog sidnikata Milanom Radovićem. On je rekao i da je Agencija za privatizaciju sa razumevanjem podržala i predlog da "Vršački Vinogradi" treba da ostanu u većinskom vlasništvu države.

- Država treba da ponudi 20 odsto kompanije strateškom partneru koji se bavi istom delatnošću. Nije bitno da li je sa zapada ili istoka, bitno je da može da pomogne "Vršačkim Vinogradima" i pritom bude zadovoljan svojom investicijom, rekao je Popov za evrsac.rs.

  • panonius

    07.09.2014 05:35
    samo nek nosi .....
    Suština je da ne uništi kupljenu firmu.
    Ovog lika ne poznajem ali imam utisak da NE gazi da uništi firmu nego da je oživi. Odakle mu pare , to me ne zanima...
    Ima plus kod mene za ANONIMNO doniranje kuhinje za siromašne u Vršcu.
    A što se spetljao sa pevaljkom , njegov problem.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina

"Carska bašta" ipak ne ide u stečaj

Sud u Zrenjaninu doneo je rešenje kojim se utvrđuje da je Proveg Opovo povukao predlog za pokretanje stečajnog postupka nad firmom "Carska bašta" za veleprodaju voća i povrća i gajenje povrća.

Nove takse u Inđiji zabrinule ugostitelje

Povećanje naknade za korišćenje javnih površina koje se predviđa u proseku od 15%, izaziva nezadovoljstvo, posebno među malim ugostiteljima u centru grada jer se na njih odnosi povećanje od 33%.